• facebook
 • rss
 • Misje tu i teraz

  mr, rp

  dodane 05.05.2015 13:10

  Tym razem nie wyjadą do dalekich krajów, ale spróbują poruszyć serca mieszkańców Lublina. Postanowili zbierać… skarpetki dla potrzebujących.

  Lubelscy wolontariusze misyjni chcą udowodnić w tym miesiącu, że nawet drobne akty miłości i dobroci, mogą przynieść ogromną różnicę w życiu potrzebujących. Dlatego młodzi wolontariusze chcą zbierać skarpetki dla osób znajdujących się w ośrodkach, które borykają się z problemami, nawet tak prozaicznymi jak brak skarpetek czy bielizny dla podopiecznych.

  Oddział lubelski wolontariatu misyjnego „Salvator” postanowił udowodnić, że posługę misyjną można pełnić tu i teraz. Dlatego członkowie wolontariatu maj okrzyknęli miesiącem wielkiej zbiórki skarpetek. Skontaktowali się już z zainteresowanymi i potrzebującymi placówkami. Są to między innymi domy dziecka, ośrodki pomocy społecznej, schroniska dla bezdomnych i wiele innych instytucji. Jak się okazuje zapotrzebowanie na skarpetki jest ogromne.

  Akcja rozpoczyna się na początku maja, a wielki finał odbędzie się 1 czerwca.

  - Każdy może pomóc. Wystarczy zorganizować skarpety dla tych, którym skarpet brakuje. Można kupić, wydziergać, zbierać wraz ze znajomymi i przekazać do jednego z punktów zbiórki, których w Lublinie jest kilka - tłumaczy Maciej Rybicki. Wszystkie miejsca zbiórki są oznaczone specjalnymi plakatami i zaopatrzone w odpowiednie pojemniki na skarpetki.

  Miejsca zbiórki to: Dom Studenta nr 4 przy ul. W. Chodźki, ul. W. Chodźki 13B, kaplica NMP Uzdrowienia Chorych przy ul. Jaczewskiego 8, Duszpasterstwo Akademickie KUL ul. I. Radziszewskiego 7 (przy Kościele Akademickim), Wydział Ekonomiczny UMCS Plac Marii Skłodowskiej - Curie 5,  AIESEC Polska ul. Radziszewskiego 17, Politechnika Lubelska Wydział Mechaniczny ul. Nadbystrzycka 36. Skarpetki można przekazać również bezpośrednio organizatorom kontaktując się za pomocą adresu: wmslublin@gmail.com.

  Wolontariat Misyjny „Salvator” to grupa młodych ludzi skupiona przy zgromadzeniu Salwatorianów, którzy pragną żyć wiarą w sposób autentyczny. Młodzi realizują się na różnych płaszczyznach, biorą udział w formacji duchowej, służą jako wolontariusze w Polsce, a także wyjeżdżają na misje, aby pomagać innym.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół