• facebook
 • rss
 • Studenci zrobili piknik dla najmłodszych

  ag

  dodane 16.05.2015 13:40

  Na co dzień pomagają dzieciom odrabiać lekcje, organizują im różne zajęcia i zapewniają opiekę. Raz w roku zapraszają wszystkich na wielkie święto - piknik z bł. Jerzym Frassatim patronem studentów.

  Były dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, jazda konna, kiełbaski i budowa z kartonów przeróżnych rzeczy.

  - Wszystko można wykorzystać do dobrej zabawy. Papier i pudełka to doskonały materiał budowlany. Dzieci mając je do dyspozycji oraz klej i farby stworzyły prawdziwe dzieła poczynając od tekturowego robota na pociągu z kolorowymi wagonami skończywszy - mówią studenci z Akademickiego Punktu Wolontariatu, który był organizatorem pikniku dla najmłodszych.

  Akademicki Punkt Wolontariatu powstał w 2004 r. z inicjatywy członków Stowarzyszenia im. bł. P. J. Frassati.

  Tworzą go studenci wszystkich lubelskich uczelni, którzy mają chęć i odwagę nieść bezinteresowną pomoc innym. Na co dzień pomagają nie tylko dzieciom, ale i uczestniczą w różnych akcjach wspierających ludzi w potrzebie. - Na niesienie dobra zawsze znajdzie się czas - podkreślają studenci. Za wzór stawiają sobie patrona studentów Piotra Jerzego Frassati.

  Bł. Pierre Giorgio Frassati ur. się 6 kwietnia 1901 r. w Turynie, zmarł w tym samym mieście 4 lipca 1925 r. Zmarł mając zaledwie 24 lata na chorobę Heinego-Medina, którą zaraził się od ubogiego i chorego człowieka.

  Jest patronem, studentów i młodzieży oraz osób zakochanych w górach. W maju 1922 roku wstąpił do trzeciego zakonu św. Dominika, czyli do zakonu świeckiego. Dwa lata później założył z przyjaciółmi „Społeczność Ciemnych Typów”, którzy postawili sobie za cel apostolstwo za pomocą niekonwencjonalnych środków.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół