• facebook
 • rss
 • Już nie na wagę złota?

  Justyna Jarosińska

  dodane 05.06.2015 11:45

  Komu nie udało się zapisać dziecka do wybranego przedszkola lub kto jeszcze się na to nie zdecydował, do końca czerwca może składać papiery do przedszkoli, w których po pierwszym etapie rekrutacji, zostały jeszcze wolne miejsca.

  Przyzwyczailiśmy się już do standardowego stwierdzenia, że w lubelskich przedszkolach brakuje miejsc. W tym roku po pierwszym etapie rekrutacji podobnie jak w poprzednim, wygląda to inaczej. I choć być może dziecko do przedszkola trzeba będzie zamiast zaprowadzać dowozić, do jednak jest szansa, że ci których nie stać na przedszkole niepubliczne, znajdą miejsce dla swojego dziecka w przedszkolu państwowym. 

  - Miasto przygotowało dla dzieci dokładnie 8904 miejsca w 63 przedszkolach, czterech punktach przedszkolnych oraz 12 szkołach z oddziałami przedszkolnymi - mówi Dyrektor Wydziału Oświaty Ewa Dumkiewicz - Sprawka. - Po pierwszym etapie rekrutacji przyjętych zostało 8347 dzieci, zostało więc jeszcze 557 wolnych miejsc w tym 461 w przedszkolach - dodaje.

  Obecna sytuacja jak podkreśla pani dyrektor wynika przede wszystkim z faktu rozpoczęcia obowiązku szkolnego przez dzieci 6 - letnie. - Trzeba pamiętać jednak, że mamy także bogatą sieć przedszkoli niepublicznych. Na terenie naszego miasta jest ich 73 - tłumaczy dyrektor Dumkiewicz - Sprawka. 

  Powodem wolnych miejsc w niektórych przedszkolach i równoczesnym ich braku w innych, jest ich nierównomierne rozłożenie. - W nowych, rozbudowujących się dzielnicach jak Czuby, osiedle Nałkowskich czy Sławin, miejsc rzeczywiście brakuje - zauważa pani dyrektor. - Postanowiliśmy jednak bardzo szybko odpowiedzieć przynajmniej częściowo na tę sytuację, i już 1 września na osiedlu Nałkowskich uruchomimy kolejne przedszkole. 

  Przedszkole powstanie przy ul. Woronieckiego 11. - Na czerwcowej sesji podejmiemy uchwałę o utworzeniu tego przedszkola - wyjaśnia dyrektor Sprawka. Obiekt na potrzeby przedszkola miasto będzie wynajmowało. Znajdzie tam miejsce setka maluchów. 

  Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli, w których są wolne miejsca, potrwa od 15 do 30 czerwca. Przedszkola, w których jest jeszcze więcej niż dziesięć wolnych miejsc to: przedszkole nr 5, 14, 15, 26,28,34,37,43,44,47,52,57,63,65,74,79. 

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół