• facebook
 • rss
 • Studenckie perspektywy

  jj

  dodane 10.06.2015 17:59

  Miesięcznik "Perspektywy" opublikował tegoroczny ranking uczelni akademickich. Wszystkie lubelskie uczelnie znalazły się w pierwszej pięćdziesiątce.

  W szesnastej edycji rankingu szkół akademickich najlepiej w naszym regionie wypadł Uniwersytet Medyczny zajmując 25 miejsce i przesuwając się tym samym o dwa pola wyżej w porównaniu z rokiem minionym.

  Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej uplasował się tuż za Uniwersytetem Medycznym zajmując 26 miejsce i także poprawiając swoją pozycję. 

  Katolicki Uniwersytet Lubelski zanotował w tym roku spadek o dwa oczka, zajmując 32 pozycję.

  - Kryterium, w którym uzyskujemy słabszy wynik w tej klasyfikacji jest „innowacyjność”, wyznaczana m.in. przez uzyskane patenty, prawa ochronne czy sprzedane licencje - mówi Lidia Jaskuła rzecznik KUL.

  -  Lepsze wyniki w tym zakresie z oczywistych powodów uzyskują uczelnie techniczne lub posiadające dużą liczbę kierunków ścisłych czy przyrodniczych, natomiast bez wątpienia my musimy pracować nad poprawą tego wyniku - dodaje. 

  KUL w klasyfikacji uniwersytetów utrzymał się na 10 pozycji. Lubelska uczelnia może pochwalić się najlepszą w Polsce teologią oraz bardzo wysoko sklasyfikowaną filozofią (5. miejsce).

  - Warto podkreślić, że w pierwszej 10-tce w Polsce mamy takie kierunki jak: psychologia (8 miejsce), kulturoznawstwo (9 miejsce), filologia polska (10 miejsce) - informuje rzecznik KUL - Prawo, socjologia, filologie, języki obce, i językoznawstwo są na miejscu 11, a historia i pedagogika na 12. 

  Na 41 miejscu w rankingu znalazła się Politechnika Lubelska, a 43 miejsce zajął Uniwersytet Przyrodniczy. 

  W rankingu "Perspektyw" brane pod uwagę były m.in. potencjał naukowy, warunki kształcenia oraz umiędzynarodowienie. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół