• facebook
 • rss
 • Będzie się działo

  ag

  dodane 12.06.2015 09:48

  Najbliższa sobota i niedziela obfituje w różne wydarzenia zarówno w Lublinie, jak i innych miejscowościach diecezji. Każdy, kto chciałby ciekawie spędzić czas, ma w czym wybierać. Poniżej program wydarzeń.

  Parafiada w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej

  W niedzielę, 14 czerwca, o 9.00 rozpocznie się14. już „Parafiada” w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie przy ul. Bursztynowej 20.

  To coroczny festyn rodzinny, podczas którego rozrywka, zabawa, konkursy, turnieje, występy artystyczne i rozgrywki sportowe splatają się z okazją do skorzystania z porad specjalistów z zakresu psychologii, medycyny, prawa.

  Na parafialnym parkingu jest miejsce nie tylko dla sceny, gdzie prezentują się dorośli i młodzi artyści, ale także dla stoisk, gdzie spotkać można książki, starocie, słodkości, coś dla ciała i dla ducha, a nadto znajomych, przyjaciół i licznie zaangażowanych w organizację imprezy mieszkańców parafii.

  Gościem specjalnym tegorocznego festynu będzie zespół RODZINA z Płocka, którego koncert rozpocznie się ok. 20.00. Po koncercie o 21.37 przygotowane jest światełko do św. Jana Pawła II czyli pokaz fajerwerków.

  Festyn Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych.

  W niedzielę, 14 czerwca, na Placu Litewskim, będzie miała miejsce szósta edycja festynu Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych.

  To odbywająca się corocznie impreza edukacyjna przeznaczona dla wszystkich mieszkańców i gości miasta, niezależnie od ich wieku czy zainteresowań, ponieważ organizatorzy starają się, aby absolutnie każdy znalazł tam coś, co go zainteresuje. Początek o 11.00

  III Rowerowy Rajd Papieski

  Parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lublinie zaprasza do udziału w III Rowerowym Rajdzie Papieskim Szlakiem Lublina, który odbędzie się 13 czerwca.

  PROGRAM RAJDU:
  9.30 – Zbiórka na parkingu przy Mauzoleum na Majdanku
  10.00 – Start

  Międzydiecezjalny Przegląd Pieśni Maryjnej

  13 i 14 czerwca na „Zjawieniu” w Sanktuarium Maryjnym w Księżomierzy odbędzie się po raz dziewiąty Międzydiecezjalny Przegląd Pieśni Maryjnej „Matko, która nas znasz z dziećmi swymi bądź”.

  Może w nim uczestniczyć każdy, kto chce śpiewać na chwałę Matki Bożej, a także wszyscy, którzy chcą słuchać tych przepięknych pieśni. Tegoroczny przegląd będzie także okazją uczczenia 36 rocznicy I pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny oraz 28 rocznicy Jego pobytu na terenie archidiecezji lubelskiej i 16 w diecezji sandomierskiej.

  Początek w sobotę o 13.00.

  Konferencja naukowa: Klasztor kanoników regularnych w Kraśniku – rola kulturotwórcza i cywilizacyjna w mieście i regionie

  Od 12 do14 czerwca odbędzie się w Kraśniku ogólnopolska konferencja naukowa: Klasztor kanoników regularnych w Kraśniku – rola kulturotwórcza i cywilizacyjna w mieście i regionie. Na zakończenie konferencji, w niedzielę, 14 czerwca, nastąpi otwarcie i poświecenie Muzeum Parafialnego przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kraśniku.

  Rodzinalia 2015

  Parafialny Festyn Rodzinny na Bazylianówce rozpocznie się 14 czerwca Mszą św. o 12.30 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP

  13.30 początek festynu na boisku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego al. Spółdzielczości Pracy 65
  17.00 koncert Lubelska Federacja Bardów

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół