• facebook
 • rss
 • SOS - a potem bieg i pomoc

  ks. Rafał Pastwa

  dodane 13.06.2015 19:30

  To cała wioska. Dom przy domu. A w każdym z nich rodzice zastępczy i dzieci, które nie mogły wychowywać się w swoich rodzinach biologicznych. Dzisiejszy "Bieg po uśmiech" w Kraśniku to przypomnienie, że mimo wszystko dobra jest więcej.

  Tradycyjnie w dzielnicy fabrycznej Kraśnika, na terenie Wioski Dziecięcej, odbył się kolejny „Bieg po Uśmiech”. To festyn sportowy i edukacyjny, angażujący różne osoby oraz instytucje, które na co dzień pomagają lub chcą pokazać, że pomaganie słabszym jest ważne.

  - To dobra zabawa, niejako dzień otwarty Wioski Dziecięcej. To miejsce, w którym mieszkają dzieci, którymi nie mogą się opiekować rodzice biologiczni. Staramy się dać tym dzieciom namiastkę rodziny - mówi Dariusz Krysiak, dyrektor SOS Wioski Dziecięce w Kraśniku. - Dzieci mieszkają z jednym opiekunem, bądź rodzicami SOS. Mają swój pokój, chodzą do szkoły, mają zajęcia dodatkowe. Staramy się dobrze nimi zaopiekować i wyprowadzić je z różnych deficytów.

  Oprócz biegu, w którym udział wzięły osoby z wszystkich grup wiekowych, nie zabrakło dobrej zabawy i pokazów. Byli obecni strażacy i motocykliści. Byli reprezentanci różnych organizacji kraśnickich i stowarzyszeń.

  Jedno ze stanowisk przygotowała fundacja „Za Bramą” razem z Parafialnym Klubem Sportowym „Za Bramą”. Promowali sport poprzez zachęcanie do uprawiania m.in. boksu. Dlatego podczas festynu pojawiła się utytułowana bokserka Karolina Michalczuk. - Przyjechałam z zawodnikami klubu „Paco” Lublin bo współpracujemy od lat z klubem bokserskim „Za Bramą”. Promujemy boks, bo to dyscyplina, która może wiele dobrego wnieść w życie młodych osób, zwłaszcza z trudnych rodzin. Boks jest trudny i złożony. Trzeba mieć ogólną sprawność, umieć biegać, być wytrzymałym i... trzeba myśleć. Boks uczy samodyscypliny - powiedziała Karolina Michalczuk.

  Pokazy bokserskie poprowadził i zorganizował Marcin Machul, trener klubu „Za Bramą”.

  - „Bieg po Uśmiech” organizowany jest po raz 21. Tylko Kraśnik ma taką imprezę. W biegu wzięło udział przez te wszystkie lata ok. 6 tys. osób. Ma on na celu integrację Wioski Dziecięcej ze społecznością Kraśnika. Oczywiście, to również promocja zdrowego stylu życia - podsumowała Anna Hoszcz-Sędrowska, stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół