• facebook
 • rss
 • Bóg nie zostawia nas w ciemności

  jj

  dodane 15.06.2015 15:52

  Choć dla tej parafii rekolekcje ewangelizacyjne nie są czymś nowym, bo wierni od dawna uczestniczą tu w Programie Odnowy Ewangelizacyjnej, to jednak wielu przyszło, by swoją wiarę po prostu "odkurzyć".

  Cztery dni, cztery dogmaty. Stały program rekolekcji ewangelizacyjnych "Źródło", który trwa w naszej archidiecezji już przeszło rok, w parafii św. Barbary w Łęcznej musiał być minimalnie modyfikowany, by sprostać oczekiwaniom odbiorców.

  - Nie ukrywam, że trochę się obawiałam, jadąc na te rekolekcje. Sądziłam, że ludzie, którzy w formacji tutaj są już tyle lat, wszystko wiedzą i my nie będziemy w stanie nic nowego już im powiedzieć - mówi siostra Teresa Neitsch z ekipy ewangelizatorów, którzy przez kilka ostatnich dni głosili rekolekcje w Łęcznej. - Okazało się jednak, że mimo wielu przepracowanych rzeczy, mają potrzebę ciągłego nawracania się i odkrywania Boga nieustannie na nowo - dodaje.

  Cztery dni ewangelizacji w Łęcznej to czas spotkania się z Bogiem Ojcem, Jego przebaczającą Miłością, uświadomienie sobie po raz kolejny swojej grzeszności i doświadczenie działania Ducha Świętego, bez którego nikt nie byłby w stanie odpowiedzieć na Bożą Miłość.

  - Miłość Boga nie zostawia nas w ciemności i samotności, która jest skutkiem grzechu - mówił do zgromadzonych ks. Józef Maciąg. - Dziś Bóg staje przed nami, by ofiarować nam dar zbawienia. Oznacza ono odpuszczenie grzechów i zawsze otwarty kredyt miłosierdzia, dar Ducha Świętego przez którego wyzwala nas z niewoli zła.

  Choć parafian należących tu do wielu wspólnot trudno było, jak mówi siostra Teresa, czymś zaskoczyć, to jednak na niektórych wielkie wrażenie wywarła propozycja napisania listu - pytania do Pana Boga.

  - Robiłam to po raz pierwszy - mówi pani Katarzyna. - Choć modlę się, rozmawiam z Panem Bogiem, nigdy nie przyszło mi do głowy, by Go o coś pytać, by na przykład się z nim o coś próbować wykłócać. Trochę poczułam się tu zachęcona, żeby otworzyć się na Niego całą sobą, ze wszystkimi moimi bolączkami i pretensjami, także wstyd się przyznać czasem i do Pana Boga.

  Od niedzieli w parafii św. Barbary, jak i w każdej wcześniejszej parafii, gdzie były dotychczas prowadzone rekolekcje ewangelizacyjne, przez kilka dni pozostaną relikwie Krzyża Świętego. - To czas, w którym będziemy się modlić przy Krzyżu, ale także czas, gdy wspólnoty z naszej parafii będą prezentować swoją działalność i zachęcać do włączenia się w życie wspólnot tych, którzy jeszcze tego nie zrobili - wyjaśnia ksiądz Tomasz Konstanciuk, wikariusz w parafii św. Barbary.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół