• facebook
 • rss
 • Lato na Zamku

  ag

  dodane 04.07.2015 09:30

  Lato w mieście to wiele atrakcji dla tych, którzy nie mogą wyjechać na wakacje. Jedną z propozycji przedstawiło lubelskie Muzeum na Zamku.

  - Nasze doświadczenia z ferii zimowych, kiedy to pierwszy raz zaprosiliśmy najmłodszych na zajęcia do naszego muzeum, pokazały, że dzieciaki, jeśli tylko przygotowuje się dla nich atrakcyjną ofertę, tłumnie odwiedzają muzea. W ciągu 2 tygodni ferii zimowych odwiedziło nas 700 dzieci. Dlatego oferta na wakacje jest dużo bardziej bogata niż zimowa - mówi Katarzyna Mieczkowska - Czerniak dyrektor Muzeum na Zamku.

  Podczas konferencji prasowej zaprezentowano programy, w jakich będzie można uczestniczyć w wakacje - Zaczęliśmy od archeologii. Podczas zajęć dzieci nie tylko dowiadują się co to jest, ale i sami zostają archeologami. W piaskownicy specjalnie zainstalowanej na naszym dziedzińcu ukryty jest stary skarb, który dzieci, za pomocą prawdziwych narzędzi archeologicznych muszą wykopać. Inny z programów to szukanie królów w zamku. Trzeba znaleźć ich jak najwięcej, na  obrazach, porcelanie, gobelinach, zbrojach i wszędzie, gdzie to możliwe w naszym zamku. Do tego dochodzą prace plastyczne wykonywane po zakończeniu poszukiwań i mamy bardzo atrakcyjnie spędzony dzień w muzeum - opowiadają pomysłodawcy wakacji na zamku.

  Nie zabraknie też nauki tańca dawnego, koncertów w wykonaniu filharmoników lubelskich i gości, festiwali, pokazów dawnych zawodów, ubiorów, budowy średniowiecznego zamku z kartonu i spektakli teatralnych.

  Szczegółowy program atrakcji można znaleźć na stronie Muzeum na Zamku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół