• facebook
 • rss
 • Czas na studia

  ag

  dodane 10.07.2015 09:00

  Na studia I stopnia i jednolite magisterskie zarejestrowało się ponad 4619 osób. To więcej niż w ubiegłym roku.

  Na studia I stopnia KUL zaoferował w sumie 2635 miejsc (są to limity minimalne, które mogą być rozszerzane). W ubiegłym roku w analogicznym czasie chęć studiowania potwierdziło ponad 4120 osób.

  - Tegoroczny wynik nas cieszy, jednak biorąc pod uwagę zmniejszającą się liczbę maturzystów i wyniki tegorocznych matur mamy świadomość, że o faktycznej liczbie studentów podejmujących studia będziemy mogli mówić w październiku. Jesteśmy więc optymistami, choć - biorąc pod uwagę czynniki obiektywne - umiarkowanymi - mówi rzecznik KUL Lidia Jaskuła.

  Największa liczba kandydatów potwierdziła chęć studiowania takich kierunków jak: prawo (548 os.), psychologia (specjalizacja wspieranie jakości życia - 325 osób, specjalizacja biznesu i przedsiębiorczości 174 os. - w sumie 499 os.), filologia angielska (277 osób), bezpieczeństwo narodowe (168 osób), administracja (134 osób), informatyka (128 osób) i sinologia (121 osób).

  - Możemy powiedzieć, że od lat studenci wybierają te kierunki najchętniej. Jeśli chodzi o liczbę osób na jedno miejsce aktualnie w zestawieniu najlepiej wypada sinologia, bezpieczeństwo narodowe, filologia angielska, psychologia, filologia germańska, prawo oraz architektura krajobrazu - mówi rzecznik KUL.

  Bardzo dobry wynik psychologii to już tradycja. Podobnie prawa, które w tym roku bardzo dobrze wypadało w rankingach, znalazło się między innymi w czołówce w Polsce (5 miejsce) jeśli chodzi o "zdawalność" na aplikacje (na kilkadziesiąt klasyfikowanych jednostek). Zawsze dobrze wypada filologia angielska, filologia romańska, a dodatkowo w tym roku także wyraźne zainteresowanie filologią germańską i filologią niderlandzką. Dobrze rekrutuje się nowość KUL - pedagogika specjalna – limit minimalny na studia pierwszego stopnia został już wypełniony.

  Oczywiście nie są to wyniki ostateczne – trwa jeszcze rekrutacja na studia II stopnia i studia doktoranckie, osoby zakwalifikowane na studia mają teraz czas na składanie wymaganych dokumentów – powinny je złożyć do 15 lipca w dziekanacie odpowiedniego wydziału.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół