• facebook
 • rss
 • Gotowość pielgrzymkowa

  ag

  dodane 10.07.2015 15:00

  Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę to wydarzenie, które od lat mobilizuje tych, którzy chcą przeżyć rekolekcje w drodze, gdzie można połączyć trudy marszu z modlitwą w niezliczonych intencjach. W tym roku wyruszy już trzydziesty siódmy raz.

  Pielgrzymom przyświecać będzie hasło: "Uwierzcie w Ewangelię". Na Jasną Górę poniosą dwie główne intencje: o duchowe owoce przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży oraz dziękczynienie za dar KUL w perspektywie setnej rocznicy jego powstania.

  Partnerem tegorocznej pielgrzymki jest Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II.

  Wyjście z Lublina zaplanowano 3 sierpnia po Mszy św. na placu przed archikatedrą o godzinie 8.30. Pielgrzymka przez kilka dni pójdzie w trzech kolumnach, wszyscy pielgrzymi połączą się w połowie drogi na Świętym Krzyżu.

  Wcześniej, bo już 1 sierpnia, wyjdą w trasę pątnicy z Chełma. Z główną kolumną pielgrzymki połączą się 6 sierpnia w Annopolu. Wędrówka potrwa 12 dni. Do Częstochowy dotrze 14 sierpnia. Pielgrzymka liczy w sumie 19 grup. Pątnicy mają do przejścia około 320 kilometrów.

  Konferencje w czasie rekolekcji w drodze wygłoszą ojcowie Dominikanie - o. Tomasz Nowak oraz dobrze znany lubelskim pątnikom o. Michał Murzyn.

  o. Tomasz Nowak, dominikanin, kaznodzieja, przeor łódzkich dominikanów. Największą jego pasją jest głoszenie Ewangelii i muzyka, szczególnie jazz. Od lat towarzyszy inicjatywom związanym z modlitwą uwielbiania. Razem z muzykami, aktorami, tancerzami i innymi artystami, którym bliska jest ta idea, prowadzi warsztaty, rekolekcje i koncerty. Jak św. Dominik, chce głosić wszystkim, wszędzie i na wszystkie sposoby. O.Tomasz Nowak przyjął święcenia kapłańskie w 2001 r. We wcześniejszych latach był m.in. submagistrem nowicjatu (wiceprzełożonym braci nowicjuszy) w Poznaniu i Warszawie, duszpasterzem młodzieży szkół średnich (Przystań) w Krakowie, duszpasterzem muzyków w Poznaniu, gdzie tworzył inicjatywę Wielbienia, której owocem są prowadzone od kilku lat rekolekcje "Na fali wielbienia". Wykłada homiletykę w Kolegium Dominikańskim w Krakowie. Gra na instrumentach perkusyjnych. Jest znanym duszpasterzem i rekolekcjonistą. Od 2014 r. pracuje w Łodzi.

  O. Michał Murzyn, dominikanin, duszpasterz akademicki i rekolekcjonista. Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW, jest mgr teologi PAT. Od 2012 r. posługuje w Lublinie, wcześniej pracował jako duszpasterz akademicki w Szczecinie, opiekował się Wspólnotą Miłości Ukrzyżowanej. Przez rok posługiwał też wśród lokalnej społeczności w Petersburgu. Jak sam mówi, najbliższe w dominikańskim charyzmacie jest mu głoszenie Słowa Bożego. Pytającym o to dlaczego warto wierzyć w Boga, odpowiada za św. Izaakiem – to z natury wynika! "Ryby pływają, ptaki śpiewają, a człowiek się modli".  Lubi: góry, sport, historię i dobrego bluesa.

  W parafiach już trwają zapisy, a tydzień przed wymarszem ruszy także sekretariat pielgrzymkowy pod lubelską katedrą.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół