• facebook
 • rss
 • Przygotowania do Carnavalu w cieniu aut

  rp

  dodane 22.07.2015 12:17

  - Cieszę się, że będę mogła uczestniczyć w tym wydarzeniu. Specjalnie przyjechałam do Lublina. Ale jestem zdziwiona ilością samochodów na Starym Mieście. Zakłóciło to mój idealny obraz tego miasta - mówi Iwona z Gdańska.

  Już jutro rozpocznie się Carnaval Sztukmistrzów. Wydarzenie to ma już swoja renomę, ale mimo to, w tym roku było wyjątkowo reklamowane.

  Już po raz szósty na ulicach Lublina odbędzie się święto sztuki cyrkowej. Miasto w te dni odwiedzi wielu turystów z kraju i zagranicy.

  Na Placu Po Farze można już oglądać instalację złożoną z setek białych parasoli. Widok robi wrażenie. Mieszkańcy i turyści robią zdjęcia, z podniesionymi głowami przyglądają się niecodziennemu widokowi.

  Jednak turystom przeszkadza, a w zasadzie budzi w nich niesmak – zatłoczone samochodami Stare Miasto. Są zachwyceni Starówką, ale… dodają to jedno ale. – Zdaję sobie sprawę, że większość to samochody dostawcze. Ale oprócz hałasu, zapachu spalin dochodzi jeszcze agresywna jazda kierowców. Trzeba uważać podczas robienia zdjęć czy zwiedzania. To powoduje dyskomfort i poczucie napięcia – wyjaśnia pani Iwona z Gdańska.

  - Trzymamy z mężem dzieci za ręce, nie możemy sobie pozwolić na spokojny spacer. Nie byliśmy tu od dawna. Starówka wypiękniała, ale liczba pojazdów jest niewyobrażalna – dziwią się Monika i Krzysztof z Kielc.

  Instalacja na Placu Po Farze   Instalacja na Placu Po Farze ks. Rafał Pastwa /Foto Gość O zasadach i warunkach wydawania zezwoleń na wjazd na Stare Miasto w Lublinie można przeczytać na stronie Rady Dzielnicy Stare Miasto Lublin.

  Zgodnie z informacjami tam zawartymi, zezwolenie na wjazd mogą otrzymać: najemnicy i właściciele lokali mieszkalnych, najemnicy i właściciele lokali usługowych i gastronomicznych, urzędy, jednostki kultury i instytucje, firmy prowadzące zaopatrzenie związane z działalnością lokalu, pojazdy firm ochroniarskich i serwisowych, hotele, remonty i budowa budynków.

  - Specjalne identyfikatory na wjazd na Stare Miasto wydaje Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie – mówi Marcin Pukas, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Stare Miasto.

  Zgodnie z informacją podaną przez pracownika Zarządu Dróg i Mostów na Stare Miasto w Lublinie mogą wjeżdżać przez całą dobę osoby posiadające identyfikator wjazdu. Natomiast zaopatrzenie tylko w godzinach 6.00-12.00.

  Jak się okazuje, zbliżająca się godzina 12.00 nie robi jednak wrażenia na kierowcach samochodów dostawczych. Auta dostawcze można spotkać na Starym Mieście jeszcze grubo po południu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół