• facebook
 • rss
 • Pielgrzymka do centrum Ewangelii

  ks. Rafał Pastwa

  dodane 03.08.2015 12:10

  Po raz 37 wyruszyła Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Ma być przygotowaniem duchowym do przeżycia Światowych Dni Młodzieży i przypominać o potrzebie świadectwa.

  Dominika Ceglińska jest studentką pielęgniarstwa na UM w Lublinie. Na pielgrzymkę idzie po raz pierwszy. Jak podkreśla nikt jej nie przymuszał, nikt jej nie zachęcał. – Chciałam pójść na pielgrzymkę sama, zdecydowałam o tym z dnia na dzień. Idę pokutnie, rok temu się nawróciłam, chcę jeszcze przebłagać Boga – opowiada.

  Jadwiga Kardyka jest emerytowaną pielęgniarką. Na szlak pielgrzymkowy wyruszyła po raz trzeci. W pierwszym dniu pielgrzymki towarzyszy jej wnuczka – Ola, która jest studentką prawa na UMCS.

  – Mam pragnienie modlitwy, także w tej formie. Odczuwam pragnienie Boga, dlatego idę – tłumaczy pani Jadwiga.

  Abp Budzik przemawia do pielgrzymów   Abp Budzik przemawia do pielgrzymów ks. Rafał Pastwa /Foto Gość Na placu przed archikatedrą lubelską zebrał się tłum pielgrzymów oraz osób towarzyszących ich wyjściu na szlak.

  – 37 piesza pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę stała się faktem. Będziemy nieść dwie główne intencje: dziękczynną za Katolicki Uniwersytet Lubelski i błagalną o dobre owoce Światowych Dni Młodzieży w przyszłym roku – powiedział na wstępie liturgii ks. Mirosław Ładniak, przewodnik lubelskiej pielgrzymki. 

  Mszy św. na rozpoczęcie pielgrzymki przewodniczył abp Stanisław Budzik. Obecni byli również biskupi pomocniczy archidiecezji lubelskiej, kapłani oraz siostry zakonne i przedstawiciele wielu wspólnot.

  - Bóg zaprosił nas na tę pielgrzymkę, bo jego radością jest przebywać pośród ludzi i tworzyć z nimi wspólnotę. Gdzieś w duszy każdej i każdego z was odezwał się przecież wewnętrzny impuls by spróbować i podjąć trud pielgrzymi – powiedział abp Stanisław Budzik do pielgrzymów.

  W pielgrzymce biorą udział ułani   W pielgrzymce biorą udział ułani ks. Rafał Pastwa /Foto Gość Metropolita lubelski podkreślił w homilii rolę i znaczenie Słowa Bożego w życiu wierzących. Przywołał również poruszające słowa pewnego nawróconego człowieka.

  – Jeżeli wychodzisz z kościoła zły, przyczyniasz się do kryzysu wiary innych. Ludzie stojący z dala od Kościoła, ludzie chwiejący się w wierze – potrzebują świadectwa wierzących. Kiedy po wyjściu z Eucharystii żyjesz słowem Boga – wątpiący i niewierzący to widzą. Stanowi to dla nich zaproszenie by naśladować Chrystusa – powiedział abp Budzik.

  Lubelscy pielgrzymi dotrą dzisiaj do Bełżyc. Od niedzieli pielgrzymują już pątnicy z Chełma. Od wczoraj dołączyła do nich grupa z Krasnegostawu. Prognoza pogody nie jest zbyt optymistyczna dla pielgrzymów, gdyż zapowiada się wyjątkowo upalny tydzień. W naszym serwisie będziemy relacjonować najważniejsze wydarzenia z trasy lubelskiej pielgrzymki na Jasną Górę.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół