• facebook
 • rss
 • Jarmarkowy zawrót głowy

  ag

  dodane 08.08.2015 09:30

  Plany na przyszły weekend powinny obejmować wizytę na Starym Mieście i pod zamkiem. Tam będzie prawdziwy jarmarkowy zawrót głowy z mnóstwem atrakcji.

  Będą stragany, warsztaty, niecodzienny plac zabaw, kiermasz produktów, prezentacja dawnych zawodów i wiele innych atrakcji. Wszystko w ramach Jarmarku Jagiellońskiego, który w Lublinie odbędzie się od 14 do 16 sierpnia.

  Duma z mądrych tradycji, które w minionych wiekach przyczyniły się do bogactwa Miasta, świadomość spuścizny, mimo wiraży historii pozostawionej przez pokolenia, pozwala nam dziś cieszyć się pięknem i niepowtarzalnym klimatem Lublina oraz głęboko wierzyć w potencjał nadal tkwiący w mieście i jego mieszkańcach - podkreślają organizatorzy wydarzenia. Jarmark Jagielloński, nawiązując do tych tradycji prezentuje i propaguje bogactwo kultury tradycyjnej Europy Środkowo-Wschodniej.

  Sztuka i rzemiosło tradycyjne w wykonaniu artystów z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy i Słowacji prezentowane są zarówno w formach autentycznych, jak i wzbogaconych współczesnymi elementami artystycznymi, inspirowanymi folklorem. Wszystko to na uliczkach Starego Miasta w Lublinie, gdzie słychać szepty legend lubelskich.


  O wyjątkowości Jarmarku Jagiellońskiego nie stanowią wyłącznie kolorowe stragany wypełnione tradycyjnymi wyrobami rzemieślniczymi i rękodziełem, ale przede wszystkim fascynujący ludzie, koncerty muzyki folkowej i kapel ludowych, spektakle teatralne, pokazy filmowe, działania parateatralne, czy wreszcie barwne pochody dwumetrowej kury. Podczas Jarmarku Jagiellońskiego można skorzystać z bogatej oferty warsztatów – tańca, śpiewu, nauki rzemiosła, które pozwolą na bezpośredni kontakt z twórcami ludowymi, miłośnikami i kontynuatorami tradycji.
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół