• facebook
 • rss
 • Młody Kościół lubelski

  rp

  dodane 21.08.2015 10:10

  Spotkania tego typu zawsze pokazują poziom duszpasterstwa młodzieży oraz stanowią prognozę na przyszłość. Oby w Garbowie nie zabrakło wartościowych, otwartych na świat - a jednocześnie krytycznych młodych osób.

  Wyjątkowym wydarzeniem podczas tegorocznego SMAL-u w Garbowie będzie przyjęcie przez archidiecezję lubelską znaków Światowych Dni Młodzieży, czyli Krzyża oraz Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani.

  Tego typu spotkania ujawniają dynamizm młodego Kościoła. Bardzo często osoby, które angażują się w organizację, a nawet w samo uczestnictwo w takich spotkaniach – po latach mają realny wpływ na kształtowanie wizerunku wspólnoty Kościoła w przestrzeni społecznej.

  Aktywne uczestnictwo w spotkaniach modlitewnych i formacyjnych – to szansa na modlitwę wspólnie z rówieśnikami, okazja do rozmów oraz do działań. Tego typu doświadczenie nie idzie na marne. Z całą pewnością SMAL – „tworzy” świeckich liderów życia kościelnego.

  Miejmy nadzieję, że rozumieją to księża i katecheci. Miejmy nadzieję, że rozumieją to sami rodzice. Oby w Garbowie nie zabrakło wartościowych, otwartych na świat – a jednocześnie krytycznych młodych osób.

  Spotkania tego typu zawsze pokazują poziom duszpasterstwa młodzieży oraz stanowią prognozę na przyszłość. Ubiegłoroczne edycje SMAL-u należy uznać za udane. Tegoroczne świętowanie będziemy relacjonować w wydaniu internetowym Lubelskiego „Gościa Niedzielnego”.

  Tegoroczne spotkanie młodzieży w Grabowie w ramach SMAL-u będzie miało wyjątkowy charakter ze względu na zbliżające się Światowe Dni Młodzieży.

  Podczas spotkania młodych odbędzie się też Festiwal Piosenki Pielgrzymkowej, a także koncert zespołu TGD. Ponadto młodzi będą uczestniczyć w konferencjach, spotkaniach w grupach, adoracjach, Eucharystii oraz w radosnej zabawie. - Celem wszystkich wydarzeń będzie poznanie prawdziwej miłości, jaką oferuje nam Chrystus – wyjaśnia Emilia Jóźwiak.

  Trzecia edycja SMAL-u w Garbowie będzie przebiegać pod hasłem, które zainspirowane jest orędziem Papieża Franciszka do młodych na rok 2015 „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”.

  Program spotkania młodych w Garbowie:

  21 sierpnia 2015 r. (piątek)
  11:00-13:00 Recepcja
  13:20 Boska Zabawa
  14:00 Oficjalne rozpoczęcie
  14:15 Miłość ponad śmierć – spotkanie o Krzyżu
  15:45 Obiad
  16:45 Nabożeństwo pokutne
  18:00 Przywitanie symboli Światowych Dni Młodzieży
  18:30 Dotknij miłosierdzia – procesja z Krzyżem i Ikoną ŚDM
  19:00 Msza św. pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Stanisława Budzika
  20:30 Kolacja
  21:00-24:00 „…albowiem oni Boga oglądać będą” – adoracja Krzyża

  22 sierpnia 2015 r. (sobota)
  8:00 Jutrznia
  8:30 Śniadanie
  9:30 Integracja
  10:00 Kochaj na czysto – konferencja
  11:15 5 języków Bożej miłości – spotkanie w grupach
  13:00 Msza Święta i pożegnanie znaków ŚDM
  14:00 Obiad
  15:00 Koronka
  15:30 Jak mogę kochać? – spotkanie w grupach
  17:30 Kolacja
  18:00 Festiwal Piosenki Pielgrzymkowej
  21:15 Koncert TGD

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół