• facebook
 • rss
 • Tornister z uśmiechem

  ag

  dodane 25.08.2015 10:40

  Czas zapełniać tornistry uśmiechem, a dokładnie przyborami szkolnymi dla najmłodszych. Misję pt. "Tornister Pełen Uśmiechów" prowadzi Caritas archidiecezji lubelskiej.

  – Jak co roku, wszystkimi siłami przygotowujemy plecaki wypełnione zeszytami, kredkami, długopisami i innym asortymentami niezbędnymi w szkole. Zależy nam, aby dzieci z zapałem przystąpiły do nauki. To bardzo ważne, aby wszystko było nowe, estetyczne. Po pierwsze, aby mobilizować do nauki, a po drugie nie stygmatyzować potrzebujących – wyjaśnia ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

  Sierpień to dla wielu rodziców, zwłaszcza bezrobotnych i posiadających kilkoro dzieci, miesiąc dramatycznego wyboru: kupić żywność czy wydać kilkaset złotych na wyprawki. Średni koszt zakupów podręczników szkolnych dla jednego dziecka wynosi 360 złotych, średni koszt zakupu przyborów szkolnych to 262 złote – o 7 proc. więcej niż w ubiegłym roku. Dla rodzin wielodzietnych to dramatyczne dylematy, które trudno rozwiązać. Z tego też powodu w czasie wakacji Caritas Archidiecezji Lubelskiej prowadzi akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”.

  Do 30 sierpnia we wszystkich kościołach archidiecezji lubelskiej trwa zbiórka do puszek na zakupu przyborów szkolnych dla dzieci.

  Równolegle w kościołach są wygospodarowane specjalne miejsca, do których w każdą niedzielę sierpnia można przynosić przybory szkolne. Przyda się wszystko, co jest potrzebne uczniowi, a więc m.in. zeszyty, długopisy, farby, kredki, piórniki, ekierki, linijki, temperówki, plastelina i ołówki.

  W tym samym czasie parafialni koordynatorzy akcji rozpoznają które rodziny z ich wspólnoty najbardziej potrzebują wsparcia i po zakończeniu zbiórki (czyli na początku września) ofiarują im wypełnione przyborami tornistry, przekazane przez naszą Caritas.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół