• facebook
 • rss
 • Giganci sportu

  Paweł Bieleń

  dodane 01.09.2015 11:00

  Ponad 200 zawodników wystartowało w ostatnich chwilach sierpnia, w drugiej edycji Triathlon Kraśnik.

  W myśl zasady "przegrywają jedynie nieobecni", każdy kto dotarł do mety może czuć się zwycięzcą. Szczególnie, że zawody odbyły się w pełnym słońcu i przy wysokiej temperaturze.

  W tym roku uczestnicy kraśnickiego triatlonu do wyboru mieli dwa dystanse: olimpijski  (1,5 km pływania, 45 km jazdy rowerem oraz 10 km biegu) i sprint (750 m pływania, 25 km jazdy rowerem oraz 5 km biegu) lub udział w sztafecie.

  Na tym najdłuższym odcinku bezkonkurencyjny okazał się reprezentant Polski - Łukasz Lis, również ubiegłoroczny triumfator triatlonu w Kraśniku. Zawodnik Triclubu Lublin wyznaczoną trasę pokonał w 2 godz. 6 minut i 53 sekundy.

  Najlepszy wśród sprinterów, Przemysław Szymanowski  z Pay Trade International Club Polska, Końskie, na metę dotarł t po 1 godzinie 5 minutach i 10 sekundach od wskoczenia do Zalewu Kraśnickiego.

  Jeżeli chodzi o sztafety, to najszybszy okazał się zespół złożony z pływaka Kornela Soli, kolarza Macieja Wilka i biegacza Kamila Jastrzębskiego.

  Oprócz wspomnianych, w imprezie której organizatorem było stowarzyszenie Strefa Triathlonu Kraśnik, a głównym sponsorem Miasto Kraśnik - udział wzięło wielu innych doskonałych zawodników, triatlonistów lub specjalistów od poszczególnych konkurencji. Między innymi wystąpiła kraśnicka pływaczka i olimpijka, Zuzanna Mazurek, czy wspominany już biegacz, mistrz Polski w biegach górskich, Kamil Jastrzębski. Jako kolarz jedną ze sztafet wsparł także burmistrz Kraśnika Mirosław Włodarczyk.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół