• facebook
 • rss
 • Z rodziną przy stole

  jj

  dodane 13.09.2015 21:57

  Kolejny raz lubelskie Centrum Gier Planszowych Felippe, zorganizowało specjalne spotkanie w trakcie, którego całe rodziny mogły spędzić niedzielę razem na wspólnej zabawie.

  Wydawałoby się, że w dobie gier komputerowych, zwolenników gier planszowych ubywa. To jednak błędne przekonanie.

  Współcześni planszomaniacy nie wiele mają wspólnego z tymi, którzy grywali jeszcze kilka lat temu w znanego nam wszystkim chińczyka czy znienawidzone przez wielu monopoly.

  Dziś gry planszowej swoją złożonością nie odbiegają od rozbudowanych gier komputerowych, a że do gry wymagają minimum dwóch osób, są zdecydowanie bardziej konkurencyjne. 

  - Gry planszowe to świetny sposób na rodzinne spędzenie czasu - mówią Justyna i Darek, którzy na spotkanie z grami planszowymi wraz ze swoimi dwoma synami przybyli jako jedni z pierwszych. - Bardzo często gramy z naszymi dziećmi w domu i uważamy, że to jedna z lepszych form integracji - przekonują małżonkowie. 

  -  Sami lubimy grać w gry planszowe a organizując takie spotkania, chcemy propagować ideę kreatywnego i twórczego spędzania czasu w gronie rodzinnym - wyjaśnia organizator imprezy Filip Makówka. - W miejsce rosnącej fascynacji rozrywką elektroniczną, czyli tabletami, konsolami i komputerami, proponujemy rodzinom, by budowały i wzmacniały więzi m.in właśnie przez wspólne spędzanie czasu przy grach planszowych. 

  Organizatorzy przygotowali dla wszystkich odwiedzających kilkadziesiąt pozycji dostępnych na naszym rynku i skierowanych zarówno dla tych najmłodszych planszówkowiczów jak i tych, którzy w gry planszowe grają od lat. Reguły gier, szczególnie tych trudniejszych, wyjaśniali chętni do pomocy i wspólnej gry, organizatorzy. Nie zabrakło także konkursów z nagrodami oraz dobrego jedzenia, które oferował Ekobazar przy Lubartowskiej 77

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół