• facebook
 • rss
 • Poznaj Wolfa

  ag

  dodane 18.09.2015 12:25

  Żeby wyrobić sobie własne zdanie na temat muzyki operowej, najlepiej posłuchać jej na żywo osobiście. Trochę poważnie i trochę żartobliwie o koledze Wolfie czyli Wolfgangu Amadeuszu Mozarcie opowiadano w amfiteatrze na Poczekajce.

  Idea jest taka, by mimo braku opery w Lublinie najmłodsi mieszkańcy miasta mieli okazję do spotkań z muzyką operową.

  Na początek roku szkolnego przygotowano koncert najpiękniejszych arii i duetów z oper Mozarta.

  - Chcemy, by młodzież, która często nie ma możliwości wyjazdu do opery, miała szansę zapoznania się i polubienia także tego typu muzyki - mówi Dariusz Wolanin, koordynator projektu.

  Stąd cykl bezpłatnych koncertów operowych skierowanych do młodych mieszkańców Lubelszczyzny.

  Ma temu służyć także utworzony profil na Facebooku (Spotkanie z Geniuszem), na którym promowana jest muzyka operowa.

  - Zachęcamy do jej poznawania. Z naszego doświadczenia wynika, że niechęć jaką czasami młodzi prezentują w stosunku do muzyki operowej wynika zwyczajnie z braku jej znajomości. Udział w koncercie, gdzie na żywo artyści wykonują najpopularniejsze dzieła, zmienia często nastawienie do tego rodzaju muzyki - przekonują nauczyciele muzyki.

  Koncert na Poczekajce to kolejne spotkanie z geniuszem. - Dotychczas zapoznaliśmy z operami Mozarta ponad 600 osób z powiatu kraśnickiego, biłgorajskiego, zamojskiego i janowskiego. Teraz kolej na Lublin. Chcemy zapoznać młodzież nie tylko z twórczością Mozarta, ale także z samą osobą kompozytora - dodaje Dariusz Wolanin.

  Najpiękniejsze arie i duety z oper Mozarta zaprezentowali Ewa Lalka (sopran) i Grzegorz Pazik (baryton) oraz Kinga Krzymowska - Szacoń (akompaniament). W rolę konferansjera wcieli się Stanisław Żebrowski.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: LUBLIN, MOZART, OPERA

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół