• facebook
 • rss
 • Wszystko mi mówi, że Bóg...

  ag

  dodane 04.10.2015 19:25

  Skaldowie zagrali w parafii św. Józefa w Lublinie. Koncert "Bóg bogaty w miłosierdzie" był dziękczynieniem za 80 lat Koronki do Bożego Miłosierdzia.

  - 14 września minęła 80. rocznica objawienia Koronki do Miłosierdzia Bożego. Trwamy też w oczekiwaniu na zapowiedziany przez papieża Franciszka Rok Święty Miłosierdzia. To wszystko stało się inspiracją do zorganizowania koncertu Skaldów - mówi Piotr Krzysztof Kuty, prezes Fundacji Nasza Tradycja, pomysłodawca i organizator tego wydarzenia.

  Tytuł koncertu „Bóg bogaty w miłosierdzie” został zaczerpnięty z encykliki Jana Pawła II Dives in misericordia. Słowa te były mottem ostatniej pielgrzymki papieża Polaka do ojczyzny w 2002 roku i stały się także tytułem pieśni skomponowanej przez lidera zespołu Skaldowie Jacka Zielińskiego do słów Kazimierza Wiszniowskiego. Data koncertu, 4 października, wybrana została także nieprzypadkowo, bo to wigilia liturgicznego wspomnienia św. s. Faustyny.

  Koncert był możliwy dzięki współpracy parafii pw. św. Józefa, której proboszczem jest ks. Adam Bab, i Fundacji Nasza Tradycja. Koncert wpisuje się w kilkuletni już cykl corocznych koncertów u św. Józefa, zapoczątkowanych dzięki życzliwości poprzedniego proboszcza, ks. prałata Stanisława Dziwulskiego.

  W Lublinie Skaldowie zaśpiewali m.in. „Hymn o miłości”, „Ogrody zmartwychwstania” i „Na skrzyżowaniu świata dróg” do słów Marka Skwarnickiego, jak również „Słowa do matki”, „Gdzie anioł mówi dzień dobry” i „Jestem dziecko wzięte na ręce” Leszka Aleksandra Moczulskiego. Nie zabrakło także takich przebojów jak „Wierniejsza od marzenia”, „Dopóki jesteś” czy „Wszystko mi mówi, ze mnie ktoś pokochał”.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: LUBLIN, SKALDOWIE

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół