• facebook
 • rss
 • W Puławach jedli… pokarm anielski

  rp

  dodane 06.10.2015 12:50

  W Szkole Podstawowej nr 10 w Puławach uczniowie i nauczyciele próbowali zaprzyjaźnić się z aniołami. Chyba im się to udało.

  Każdy uczeń ubrał się według standardów „anielskiej mody”. Wcześniej wychowankowie zostali zapoznani z zasadami, które tego dnia miały obowiązywać w szkole. - Każde dziecko otrzymało "pokarm anielski" i losowało zadanie, które było do wykonania w szkole lub w domu, a pracownicy otrzymali przesłanie anielskie – mówi s. Laura, pomysłodawczyni akcji. 

  - Ten dzień miał przypomnieć o tym, że każdy potrzebuje dobroci i życzliwości, jak też o tym, że każdy ma swojego Anioła Stróża – tłumaczy organizatorka.

  Wiele radości wszystkim sprawił fakt, że dzieci starały się przypodobać aniołom. - Miło było spojrzeć na uśmiechnięte i grzeczne dzieci, które na co dzień nie zawsze przejawiają anielskie cechy - dodaje.

  Wchodząc do budynku szkoły nie sposób było nie zauważyć dekoracji, m.in. plakatów z aniołami wykonanymi przez dzieci we współpracy z rodzicami.

  - Mamy nadzieję, że poniesione trudy zaowocują w życiu dzieci wzrostem w wierze w obecność Aniołów Stróżów w naszej codzienności, oraz będą dla nich zachętą do odkrywania w sobie cech anielskich – dobra, życzliwości, chęci pomocy innym, solidarności ze słabszymi. Każdy z nas chce spotykać na swej drodze miłych, życzliwych i uśmiechniętych ludzi – podsumowuje.

  Pierwszy „Dzień Anioła" odbył się w Szkole Podstawowej nr 10 w Puławach. Pomysłodawczynią wydarzenia była s. Laura Wysocka, benedyktynka misjonarka. 

  Akcja ma szansę rozwoju, dzięki pozytywnemu przekazowi - połączonemu z zabawą, dzieci mogą nauczyć się postaw solidarności, pomocy i otwartości.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół