• facebook
 • rss
 • Przyszliśmy pokazać, że pamiętamy

  jj

  dodane 11.10.2015 16:00

  Rowerowe wyścigi po kremówki, biegi, kiermasze ciast, koncerty, konkursy i spotkania rodzinne - tak wyglądają w wielu miastach naszej archidiecezji obchody XV Dnia Papieskiego.

  Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego brzmi: „Jan Paweł II - patron rodziny”. Oprócz wielu inicjatyw o charakterze kulturalnym, naukowym i edukacyjnym podejmowanych z okazji tego wydarzenia, jednym z najważniejszych punktów jest wsparcie stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

  Od kilku już dni na ulicach Lublina można spotkać młodych, którzy ubrani w charakterystyczne żółte chusty zbierają do puszek pieniądze, które jak co roku przeznaczone zostaną na stypendia naukowe i socjalne dla uzdolnionej młodzieży. - Nigdy nie spotkałyśmy osobiście Jana Pawła II - mówią Ewa i Magdalena, które przeprowadzają zbiórkę w centrum Lublina. - Ja miałam 5 lat, kiedy on umarł, ale moi rodzice zadbali o to, bym wiedziała, kim był i jakie wartości przekazywał - dodaje Magda.  

  W Lublinie Dzień Papieski rozpoczął się już w piątek, kiedy to w kościele akademickim KUL po Mszy św. o. Adam Szustak wygłosił do młodych naukę zatytułowaną "Dmuchawce, latawce, wiatr, czyli jak znaleźć miłość".

  A dziś od godz. 11 przy klasztorze o. dominikanów trwało Miasteczko Rodzinne. - Przyszliśmy pokazać, że chcemy pamiętać o papieżu Polaku - mówi Jakub, który wraz z żoną i dwójką dzieci obserwował pokazowe zmagania karateków. 

  Wszyscy, którzy tak jak rodzina Jakuba zdecydowali się zajrzeć do Miasteczka Rodzinnego, mogli także oglądać pokaz ratowników medycznych, wziąć udział w warsztatach zumby i konkursach z nagrodami.

  O godz. 17 w sali Akcji Katolickiej przy kościele Świętej Rodziny odbędą się jeszcze pokaz filmu: „Pójdź za mną. Testament Jana Pawła II” i rozmowa z jego reżyserem, Wandą Różycką-Zborowską, a w kościele na Poczekajce o 19.15 Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Orkiestra Trybunału Koronnego dadzą koncert „W hołdzie Janowi Pawłowi II”.

  Centrum Jana Pawła II w Lublinie  zaprasza do świętowania jeszcze przez kilka następnych dni. Wieczór artystyczny z udziałem zespołu „Full Power Spirit” odbędzie się 14 października o 17.30 w sali Akcji Katolickiej. Także w kościele Świętej Rodziny 16 października o godz. 19 będzie miał miejsce koncert organowy „Jan Paweł II - patron rodziny”. Poprzedzi go Eucharystia ku czci św. Jana Pawła II.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół