• facebook
 • rss
 • Kartki i kredki na pomoc

  jj

  dodane 23.10.2015 14:29

  Kto z nas nie lubi dostawać prezentów? Pewnie nie ma takiego. Są niestety tacy, którzy na prezenty od św. Mikołaja mogą się nie doczekać. Możemy sprawić, by tak się nie stało.

  Już po raz drugi Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje akcję pod hasłem "Prezenty z nieba". Wolontariusze w każdy weekend spotykają się z dziećmi z potrzebujących rodzin, dają im kartki, farby i kredki i proszą, by namalowały swój wymarzony prezent od św. Mikołaja.

  Te, które potrafią pisać, oprócz rysunku dołączają także list do św. Mikołaja. Tym, którzy jeszcze są za mali na samodzielne pisanie, pomagają rodzice i wolontariusze. 

  Akcję w zeszłym roku zapoczątkowała wolontariuszka Caritas Dominika Łukaszuk.

  - Bardzo lubię pracować z dziećmi - opowiada. - Kiedy brałam udział w kursie na lidera wolontariatu, pomyślałam, że jest tak wiele dzieci, naszych podopiecznych, marzących o prezentach, których nie ma im kto dać.

  Powstał pomysł, by podopieczni Caritas, tak jak potrafią, przedstawiali swoje marzenia na kartkach papieru. 

  Dominika zdobyła tytuł Wolontariusza Roku i dziś ponownie koordynuje inicjatywę "Prezenty z nieba". - Zapraszamy co tydzień dzieci wraz z rodzicami, zwłaszcza te z rodzin wielodzietnych, o których wiemy, że ich rodziców nie stać na spełnienie dziecięcych marzeń. Prosimy, by namalowały swój wymarzony prezent i napisały list do św. Mikołaja - opowiada. 

  Wolontariusze znają już dziś marzenia blisko 70 dzieci. Podarunki mają trafić do setki najmłodszych podopiecznych Caritas. Już jutro kolejna grupa będzie malować swoje marzenia. 

  Prezenty dla dzieci zostaną sfinansowane z cegiełek o wartości 20 zł uprawniających do uczestnictwa w II Balu Wolontariusza, który obędzie się 28 listopada w Hali MOSiR przy al. Zygmuntowskich.

  Ale w tym roku także każdy z nas może zostać św. Mikołajem i spełnić dziecięce marzenie. 

  Na stronie Caritas uruchomiony został system przekazywania darowizn online. Potencjalny św. Mikołaj może zobaczyć o czym marzy dziecko i jak przedstawia swoje marzenie na kartce papieru. Każdy może zadecydować jaki prezent i komu chciałby podarować. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół