• facebook
 • rss
 • Telefon - narzędzie obywatelskie

  Justyna Jarosińska

  dodane 13.11.2015 13:53

  Już dosłownie za chwilę mieszkańcy Lublina będą mogli skorzystać z aplikacji, która nie tylko dostarczy rozrywki, ale też będzie okazją do ruchu i sposobem na zdobycie ciekawych nagród.

  Lubel up to aplikacja stworzona przez Fundację Team Teatrikon przy współpracy z firmą Pixel Frog. Bazuje na geolokalizacji, podobnie jak wiele innych najpopularniejszych na świecie aplikacji. Jej głównym zadaniem jest zmobilizowanie mieszkańców naszego miasta do odwiedzania miejsc, w których mogliby się obywatelsko udzielać. 

  - Bardzo często wiele osób musi załatwiać różne sprawy w urzędach. Ci ludzie nie mają motywacji, by stać w kolejkach, ani tym bardziej, by dbać o swoje sprawy - zauważa Jakub Barański z Fundacji Team Teatrikon.

  - Chcemy wciągnąć mieszkańców naszego miasta w grę, w której za wizytę w takim, być może nielubianym, miejscu dostawaliby punkty, mogliby konkurować z innymi, a później odbierać nagrody - opowiada.

  Aplikacja pozwoli jej użytkownikom odkryć nowe formy aktywności w Lublinie. Każdy kto ściągnie ją na swój telefon bądź tablet, będzie mógł zalogować się i rozpocząć zbieranie punktów przez odwiedzanie wyznaczonych miejsc i jednocześnie rywalizację z innymi użytkownikami.

  - Chcielibyśmy, by lublinianie odkryli, że jest wiele powodów, by odwiedzać biura obsługi mieszkańców, rady dzielnic czy urzędy, choćby po to, by zgłaszać swoje problemy i uwagi - zauważa J. Barański. 

  Wśród punktów w aplikacji są także miejsca związane z działalnością kulturalną, jak muzea, biblioteki, teatry. Poza zadaniami polegającymi na odwiedzaniu konkretnych miejsc w naszym mieście na graczy czekają też proste quizy dotyczące Lublina.

  Pierwsza edycja gry, która już wkrótce ruszy będzie wersją testową. W trakcie jej trwania będą rozdawane drobne nagrody, natomiast na tych, którzy zdobędą najwięcej punktów w poszczególnych kategoriach związanych z kulturą czy edukacją obywatelską, czekają nagrody rzeczowe o wartości blisko 9 tys. zł. Otrzymają je już w grudniu podczas uroczystej gali,

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół