• facebook
 • rss
 • Książka dobra na zimę i na lato

  ag

  dodane 20.11.2015 09:35

  Poważne dzieła naukowe, beletrystyka, książki dla dzieci, biografie świętych oraz modlitewniki, płyty i kalendarze. Wszystko w jednym miejscu. Na KUL trwają XVIII Targi Wydawców Katolickich.

  Kiermasz książki na koniec listopada to już tradycja w Lublinie. Okazuje się, że książka ma się wciąż całkiem dobrze, choć od lat jej upadek wieszczą specjaliści od internetu.

  - Przychodzę na kiermasz od kilku lat. Po pierwsze jest to okazja by kupić w dobrej cenie pozycje książkowe wielu wydawnictw, poznać nowości, zdarza się także spotkać z autorami. Po drugie to sygnał do zaopatrzenia się w prezenty świąteczne. Doceniam szybkość internetu i jego zasób, jednak zimowych wieczorów z tradycyjną książką w ręku np. przed kominkiem czy filiżanką herbaty nic nie jest w  stanie zastąpić - przekonuje pan Jakub Miszczak.

  Książka jest dobra na każdą porę roku. Zimą, gdy wieczory długie może nas przenieść w dowolne miejsce i czas. Wystarczy sięgnąć po odpowiednią lekturę, a latem, gdy sami wybieramy się w dowolne miejsce na wakacje, książka nam towarzyszy.

  - To taki przyjaciel, który zawsze może być z nami, który może dać pocieszenie w chwilach trudnych, doprowadzić do łez wzruszenia opowiadając niezwykłe historie lub wywołać salwy śmiechu. Polecam dobrą lekturę moim uczniom, ale sama chętnie po nią sięgam, gdy tylko mam chwilkę czasu - mówi Jolanta Garłowska polonistka, która przyszła na targi, by zaopatrzyć się w nowości wydawnicze o tematyce chrześcijańskiej.

  Prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich ks. Roman Szpakowski SDB podkreśla, że targi są wspaniałą okazją dla wydawnictw do zaprezentowania swojego dorobku wydawniczego, promowania czytelnictwa, spotkania z czytelnikami, a wszystkim zainteresowanym dobrą książką do spotkania z nią w jednym miejscu o szerokim wachlarzu tematyki, edytorstwa i formach, jak książka tradycyjna, czy elektroniczna.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół