• facebook
 • rss
 • Zagłosuj na króla

  jj

  dodane 12.01.2016 14:07

  Do 15 stycznia do godz. 16 trwa konkurs na najlepszego zagranicznego studenta w Polsce. Wśród kandydatów znalazł się Syryjczyk Assef Saloom student filozofii na KUL, który został nominowany do finału konkursu Interstudent 2015 w kategorii studia doktoranckie.

  Assef Salloom ma 38 lat. Z pochodzenia jest Syryjczykiem. W Syrii ukończył studia na Wydziale Literatury Angielskiej. Do Polski przyjechał wiosną 2013 roku, uciekając ze swoją żoną Hamidą i trzymiesięcznym synem z objętej wojną Syrii.

  W Lublinie zapisał się na studia magisterskie na kierunku European Studies na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, które prowadzone były w języku angielskim. Skończył je z wyróżnieniem jako najlepszy student na roku. 

  Po skończeniu studiów magisterskich został przyjęty na studia doktoranckie także prowadzone po angielsku na Wydziale Filozofii KUL. - Mieszkam w Lublinie od czerwca 2013, i mogę powiedzieć, że kocham Lublin - mówi Assef. -  Byłem w wielu krajach i miastach świata, bardzo starych albo całkowicie nowoczesnych, bez duszy. Lublin to wyjątkowa kombinacja nowoczesności i starości. Można wąchać pradawną historię w jego uliczkach i jednocześnie żyć w postępowym, nowoczesnym mieście. 

  Assef Salloom łączy studia z bogatą działalnością społeczną, artystyczną  i pozarządową. Został wyróżniony w konkursie na wolontariusza roku przez Centrum Wolontariatu. Jest redaktorem serwisu "Login Lublin" skierowanego do cudzoziemców studiujących w Lublinie.

  - Poznałem wielu studentów z Francji, Syryjczyków i Arabów, Amerykanów i Afrykańczyków. Szczerze mówiąc i bez przesadnej grzeczności, ludzie tu mają mocno zakorzenioną matrycę wartości i są w stanie nadrobić 5 minut drogi tylko po to, by wskazać cudzoziemcowi miejsce, którego szuka - informuje na portalu dlawszystkich.lublin.eu. - Myślę, że gdyby cudzoziemcy szanowali te cudowne morale i etykę Lublina, gdyby podchodzili do miasta w sposób spokojny, bez naruszania prawa, z zaskoczeniem odkryliby najspokojniejsze, najbardziej tolerancyjne i żywe miasto, jakie można sobie wyobrazić. 

  Assef jest również muzykiem. Gra i uczy gry na lutni, gitarze klasycznej i gitarze flamenco od 20 lat. Swoich uczniów ma także w Lublinie. 

  Na Assefa można oddać głos na stronie www.studyinpoland.pl/interstudent/voting/main.php

  W Polsce jest już ponad 50 tysięcy studentów obcokrajowców. Trzej najlepsi honorowani są co roku przez Kapitułę nagrodami w konkursie INTERSTUDENT - w kategorii studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Wyniki ogłoszone zostaną 21 stycznia podczas Gali Konkursu w Gdańsku towarzyszącej konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2016".

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół