• facebook
 • rss
 • Jak okazywać miłość żonie?

  ag

  dodane 13.01.2016 09:22

  "Jak okazywać żonie miłość, aby czuła się kochana?" - to pytanie na które podczas warsztatów spróbuje odpowiedzieć o. Piotr Zajączkowski, kapucyn od wielu lat pracujący z małżeństwami, prowadzący spotkania zatytułowane "Kurs na miłość".

  Rozmawiając z małżonkami - czy to w konfesjonale, czy na różnych spotkaniach wspólnotowych - zauważyłem, że często brakuje im czasu na rozmowy ze sobą, a jeśli rozmawiają, nie zawsze jedno rozumie, co drugie mówi - dzieli się swoim doświadczeniem o. Piotr Zajączkowski.

  -  Zastanawiałem się, co można zrobić, by im pomóc. Bezpośrednim impulsem do stworzenia warsztatów dla małżeństw były przeżycia związane z odejściem do domu Ojca Jana Pawła II, który często o rodzinie mówił i do posługi rodzinie zachęcał. Byłem wtedy w naszym klasztorze w Lublinie, na Poczekajce. Poczułem, że oprócz studiów doktoranckich muszę się czegoś w praktyce podjąć. Czas pokazał, że forma warsztatów jest strzałem w dziesiątkę.

  Warsztaty prowadzone przez ojca Piotra odbywają się w różnych miejscach w Polsce, tym razem będą w Lublinie na Poczekajce.

  Celem warsztatu jest zdobycie umiejętności w wyjściu na przeciw oczekiwaniom żony. Większość mężów, którzy z powodzeniem zaopatrują i chronią swoje rodziny oraz cieszą się z postawy wobec swoich żon, jest przekonana, że jako mężowie świetnie spełniają swoją rolę. Są wierni swoim żonom, wykonują to, co do nich należy. Nie mają takiej potrzeby miłości, więc dlaczego żona ma? Są z siebie dumni i zadowoleni. Nawet nie przypuszczają, że ich żony czują się rozczarowane.

  - Poznanie specyfiki kobiecych potrzeb dotyczących zapotrzebowania na miłość będzie głównym motywem naszej pracy. Dialog w parach małżeńskich stanie się szansą na wypracowanie nowej perspektywy zaspokajania potrzeb.

  Warsztaty dla małżonków to przede wszystkim duża porcja bliskości emocjonalnej. Codzienne obowiązki, dzieci, praca, zakupy nie pozwalają się skupić na ich sprawach. Po całym dniu zabiegania może brakować sił i czasu na spotkanie we dwoje, omówienie różnych spraw, zwykłe pogadanie od serca. Warsztaty to przede wszystkim czas dla małżonków. Każde małżeństwo pracuje w parze na podstawie otrzymanych wskazówek i tematów do przedyskutowania, poznaje na nowo swoje poglądy i system wartościowania. W efekcie podejmują różne postanowienia, które pozwalają pracować nad relacją i więzią małżeńską - wyjaśnia o. Piotr.

  Warsztaty odbędą się w najbliższy weekend na Poczekajce. Początek 15 stycznia, koniec 17. Zapisy odbywają się przez stronę www.kursnamilosc.pl

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół