• facebook
 • rss
 • Więcej niż szkoła

  Agnieszka Gieroba

  dodane 14.01.2016 09:52

  Od wielu lat Pallotyńskie Gimnazjum i Liceum w Lublinie utrzymuje się wśród najlepszych nie tylko na Lubelszczyźnie, ale i w Polsce. O tym, jak to się dzieje mówi dyrektor szkoły ks. Andrzej Zelek SAC.

  Jesteśmy szkołą katolicką. To zobowiązuje! Dlatego łączymy wysoki poziom nauczania z duchową formacją uczniów, rodziców, nauczycieli - mówi ks. Andrzej Zelek SAC dyrektor Zespołu Szkół im. Stefana Batorego w Lublinie.

  Wychowujemy w tradycyjnych wartościach, wykorzystując jednocześnie nowoczesne formy i metody. Uczymy naszą młodzież umiłowania prawdy, mądrości, wrażliwości sumienia, szacunku do przeszłości, ale rozwijamy także aktywność, kreatywność, świadomość własnych predyspozycji, przygotowujemy do funkcjonowania w społeczeństwie, pełnienia różnych ról, stałego rozwoju.

  Dyrektor pallotyńskiej szkoły jest dumny ze swoich uczniów   Ks. Andrzej Zelek SAC
  Dyrektor pallotyńskiej szkoły jest dumny ze swoich uczniów
  Agnieszka Gieroba /Foto Gość
  Żeby nie być gołosłownym powiem, że swoim świadectwem dzielili się z nami goście wśród których był m. in. bp Artur Miziński, Wanda Półtawska, europoseł Mirosław Piotrowski oraz sportowcy: Jakub Piątek (absolwent naszych szkół, obecnie uczestniczy w rajdzie Dakar '2016), wielokrotne Mistrzynie Polski w piłce ręcznej - zawodniczki MKS Lublin, trener bramkarzy i piłkarze Motoru Lublin. Włączamy się też w różne akcje charytatywne, ale mamy także nieco nietypowe wydarzenia jak choćby "Kicz day” czy dzień życzliwości. To wszystko kształtuje naszą młodzież.

  Co przyciąga uczniów do Batorego? Odpowiedzi są oczywiście bardzo różne poczynając od polecenia przez kogoś szkoły, znajomości z uczniami czy absolwentami, po sprawdzanie osiągnięć. A tymi szkoła może się pochwalić. - Nasze gimnazjum nieprzerwanie należy do 4% najlepszych gimnazjów w Polsce i ścisłej czołówki województwa lubelskiego. W liceum rokrocznie 100% naszych licealistów przystępuje do egzaminu maturalnego i 100% go zdaje! - mówi z dumą dyrektor.

  Rozmowę ks. Andrzej Zelkiem SAC będzie można przeczytać w 4 numerze Gościa Niedzielnego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół