• facebook
 • rss
 • Opłatek PSL, biskupi i „Bayer Full” z kolędami

  KAI/łsz/rp

  dodane 18.01.2016 12:30

  Kosiniak-Kamysz: Trzeba przypomnieć Polsce i Europie na jakich wzgórzach budowała swoje wartości. Było też rozliczanie błędów i wspólne kolędowanie.

  Po raz kolejny w hali MOSiR przy ul. Zygmuntowskich Lublinie odbyło się spotkanie opłatkowe i noworoczne Polskiego Stronnictwa Ludowego. Przybyli główni politycy ludowców, setki sympatyków i członków partii. Obecni byli również: abp. Stanisław Budzik, metropolita lubelski i abp Abel, ordynariusz prawosławnej diecezji lubelsko-chełmskiej.

  Prezes Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślał konieczność zbliżenia się do człowieka, także poprzez realizowanie programu partii. Zwrócił uwagę na konieczność zbliżenia do człowieka, ale nie po to by mu utrudniać życie w Polsce, lecz czynić je łatwiejszym. Przypomniał zebranym o fundamentach, na których powinna być budowana polityka.

  - W 1050. rocznicę Chrztu Polski, w przeddzień Światowych Dni Młodzieży w naszej ojczyźnie trzeba przypomnieć Polsce i Europie na jakich wzgórzach budowała swoje wartości. Jest to grecki Akropol dający filozofię i kulturę, jest to rzymski Kapitol dający prawo i zasady i jest to jerozolimska Golgota, która dała wartości chrześcijańskie – powiedział prezes.

  Podczas przemówienia prezesa partii   Podczas przemówienia prezesa partii Anna Augustyniak – Z pewnością popełniliśmy błędy, zaniechania, ale jednocześnie trzeba powiedzieć szczerze i otwarcie, że Polskie Stronnictwo Ludowe nigdy nie posługuje się kłamstwem, nigdy nie używa półprawd, nigdy nie obiecuje tego, czego nie można zrealizować. Twardo stawiamy nasze stanowisko – powiedział europoseł Krzysztof Hetman.

   - Pamiętając o różniących nas poglądach politycznych nie zapominajmy wszyscy o tym, co nas jednoczy. A jednoczy nas nasza wiara i jeden chrzest – przemówił do zgromadzonych abp. Stanisław Budzik. Zwracając uwagę na trwający Rok Miłosierdzia dodał: - My wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Ojca w niebie, zwłaszcza my wierzący musimy sobie o tym przypominać.

  Muzyczną gwiazdą wieczoru opłatkowo-noworocznego w Lublinie był Sławomir Świerzyński, lider zespołu disco-polo „Bayer Full”, który śpiewał kolędy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół