• facebook
 • rss
 • Bajka opowiedziana tańcem

  jj

  dodane 23.01.2016 09:40

  Kilka lat temu Dawid Modrzejewski rozpoczął pracę profesjonalnego wodzireja dobrej zabawy. Od jakiegoś czasu przygotowuje konkretną ofertę także dla dzieci. Właśnie ukazała się pierwsza płyta z serii "Tańcobajka".

  Choć na Lubelszczyźnie znany jest głównie stworzony przez Dawida Modrzejewskiego "Projekt Wodzirej", to jednak coraz częściej można usłyszeć o "córce" wodzireja "Tańcobajce". 

  - Chciałem mieć konkretną ofertę skierowaną specjalnie do dzieci, ponieważ dwa razy w tygodniu prowadzę zajęcia taneczne dla najmłodszych w lubelskich przedszkolach. Wymyśliłem więc "Tańcobajkę" - opowiada D. Modrzejewski.

  "Tańcobajka" to bajka, w której dzieci są aktorami. - Dostają ode mnie gadżety, ja uczę ich prostych układów tanecznych, a one odtwarzają konkretne role - informuje wodzirej.

  Tanecznym krokiem razem z wodzirejem dzieci opowiadają historię i przemieniają się w skoczne Czerwone Kapturki, szalone wilki, sympatyczne babcie oraz dzielnych gajowych. - Możliwość wcielenia się w role bajkowych bohaterów jest szczególnie ważna dla wzmacniania poczucia własnej wartości każdego dziecka - podkreśla Dawid, który z wykształcenia jest pedagogiem animatorem kultury. - Pomaga również w integracji grupy, a przy tym dostarcza niezapomnianych emocji - dodaje. 

  Na pierwszej, niezwykłej płycie, która właśnie się ukazała, dzieci mogą usłyszeć specjalnie dla "Tańcobajki" napisaną muzykę oraz słowa, które przenoszą je w zaczarowaną krainę Czerwonego Kapturka. 

  Wodzirej nie spoczywa na laurach. Już zaczyna pracować nad kolejnym tytułem. Tym razem będzie to „Kot w butach”. - Chciałbym „Tańcobajkę” promować w całej Polsce - mówi. - Byłem na warsztatach wodzirejskich i  pokazałem to moim kolegom. Wielu z różnych rejonów Polski podłapało pomysł i chce realizować go u siebie. To naprawdę bardzo dobre narzędzie pracy dla kogoś, kto czuje zabawę z dziećmi. 

  Już wkrótce, w czasie ferii zimowych, wszystkie chętne dzieci wraz z rodzicami będą mogły wziąć udział w "Tańcobajce", która będzie grana w lubelskim Teatrze Andersena. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół