• facebook
 • rss
 • Tureckie amory

  ag

  dodane 04.02.2016 13:34

  Konkurs zatytułowany "Tureckie amory" był pierwszym tego rodzaju organizowanym w szkole w Turce. Jego sukces daje nadzieję na cykliczność imprezy.

  Miłość jest tematem interesującym nie tylko starszych, także dzieci wiele potrafią o niej powiedzieć i opowiedzieć zarówno w spektaklach teatralnych, jak i w wierszu, piosence i rysunku.

  - Na pomysł zorganizowania konkursu o tematyce miłosnej wpadły nauczycielki z naszej szkoły. Zaproponowaliśmy udział w nim wszystkim szkołom z naszej gminy i każda z nich odpowiedziała pozytywnie. Do tej pory na naszym terenie, wśród licznych konkursów, nie było teatralnego, pomyśleliśmy więc, by zaproponować uczestnikom pokazanie uczuć w teatralny sposób. Właśnie odbył się pierwszy gminie Wólka Lubelska szkolny konkurs teatralny - mówi Beata Sobczak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Turce.

  W konkursowe szranki stanęło 13 grup zarówno z klas młodszych, jak i starszych. Jedni o temacie miłości opowiadali na poważnie, inni z przymrużeniem oka. Liczyło się to, że wszyscy świetnie się bawili.

  Obok występów scenicznych równolegle trwał konkurs plastyczny, w którym oczywiście liczyły się prace związane z tematem miłości. Wszystkie znalazły na szkolnej wystawie i każdy kto chciał mógł oddać głos, na - jego zdaniem - najlepszą pracę.

  - Ku naszej radości konkurs zyskał wielkie zainteresowanie nie tylko wśród uczniów, ale i rodziców. Dzieci i dorośli wspólnie przygotowywali się do konkursu, co niewątpliwie oprócz wymiaru edukacyjnego sprzyjało integracji. Na wielki finał do naszej szkoły podziwiać swoje pociechy przyszli także rodzice i dziadkowie - podkreśla pani dyrektor.

  Najlepsi dostali statuetki "Amorów tureckich" wykonanych własnoręcznie przez nauczycielki z Turki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół