• facebook
 • rss
 • 40 dni małżeńskiej podróży

  ag

  dodane 13.02.2016 09:30

  - Bóg powołuje cię do większej miłości wobec twojego współmałżonka, bo tak cię właśnie uświęca - przekonuje o. Piotr Zajączkowski, kapucyn znany z prowadzenia "Kursów na miłość".

  - Niezależnie od tego, jak bardzo jesteś przez męża lub żonę kochany, a tym bardziej, gdy mniej lub bardziej jesteś przez niego lub nią niekochany, Bóg proponuje ci coś, co może dać ci szansę zmiany siebie samego - mówi o. Piotr, pomysłodawca Podróży Miłości w 40 dni.

  To propozycja dla małżeństw na Wielki Post. Nie wymaga wychodzenia z domu, a jednocześnie może przyczynić się do przemiany małżeńskich relacji. Wystarczy wybrać jedną z dwóch proponowanych opcji i wypełnić zadania.

  Pierwsza z propozycji nazywa się "Brawo Razem" i zakłada codzienne obejrzenie krótkiego wideorozważania o tym, że o wiele lepiej jest pracować nad małżeństwem, które się ma, niż zmieniać partnerów w nadziei na lepsze rozdanie. Link do rozważania zostanie przesłany na e-maila, jeśli małżonkowie zdecydują się na udział.

  Druga z opcji została zatytułowana "Miej odwagę kochać" i zakłada codzienną lekturę i zadania do wykonania w pracy nad sobą i relacją do współmałżonka, na postawie książki "Miej odwagę kochać" i filmu "Próba ogniowa". Książka w wersji PDF i Word przesłana zostanie na adres e-mailowy małżonków deklarujących swój udział w programie.

  - Jeśli ktoś wybierze pierwszą opcję, jego zadaniem będzie każdego dnia podróży obejrzeć wideorozważanie i wykonać zaproponowane tam zadania. Jeśli ktoś zdecyduje się na drugą opcję, jego zadaniem będzie omówienie jednego aspektu miłości, wykazanie się aktem odwagi wobec współmałżonka, czyli wykonanie konkretnego podanego zdania i sporządzenie notatki odnośnie reakcji współmałżonka - wyjaśnia o. Piotr.

  W zamian za udział w "podróży" o. Piotr codziennie odprawi Eucharystię w intencji małżonków w Centrum Duchowości "Honoratianum", począwszy od I Niedzieli Wielkiego Postu (14 lutego - walentynki) do Niedzieli Palmowej włącznie. Każdy z małżonków otrzyma też codzienne błogosławieństwo kapłańskie przez SMS dla umocnienia w Podróży Miłości.

  Aby przystąpić do podróży, należy:

  • Na adres e-mailowy: piotrzet1972@gmail.com wysłać zgłoszenie, podając swoje imię oraz informację, w których elementach Podróży Miłości chcesz uczestniczyć (coniedzielna Msza św. w waszej intencji; "Brawo Razem"; "Miej odwagę kochać"; codzienne błogosławieństwo kapłańskie przez SMS);
  • Odebrać maila z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia i numerem konta, na które należy przelać Jałmużnę Wielkopostną.

  A my, ze swojej strony, zapraszamy jeszcze do udziału w naszym konkursie walentynkowym - szczegóły TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół