• facebook
 • rss
 • 1,6 tys. chętnych na Ekstremalną Drogę Krzyżową

  jj

  dodane 03.03.2016 18:40

  Najdłuższa trasa ma 46 kilometrów, najkrótsza - 29 km. W tym roku uczestnicy w samotnym marszu będą rozważać Misterium Męki Pana Jezusa.

  Przygotowania trasy i propagowania idei Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Lublinie podjęło się Duszpasterstwo Pielgrzymka Lubelska wraz z ks. Mirosławem Ładniakiem głównym przewodnikiem Lubelskiej Pielgrzymki na Jasną Górę  oraz grupa świeckich osób, którzy wspólnie stworzyli lubeski rejon EDK.

  2 marca o godz. 22 liczba chętnych, by jedną z Dróg Krzyżowych w Wielkim Poście odprawić w sposób ekstremalny wynosiła 1600 osób. Ile osób rzeczywiście wyruszy w drogę, będzie wiadomo jutro, bo jeszcze dziś można było zgłaszać swój udział. 

  Zanim uczestnicy EDK wyruszą w drogę, wszyscy o godz.19 spotkają się w archikatedrze na wspólnej Mszy św.

  Potem każdy pójdzie sam, drogą przez siebie wybraną. - Przygotowaliśmy trzy trasy różnej długości i trudności, aby wyjść naprzeciw możliwościom fizycznym uczestników. Najprostsza droga ma 29 km, będzie prowadzić ścieżką rowerową wzdłuż Bystrzycy i okrąży zalew. Druga liczy 33 km, przebiega już przez pola i polne drogi. Trzecia, najtrudniejsza – wiedzie z Lublina do sanktuarium w Wąwolnicy i liczy 46 km - wyjaśnia Daniel Miłaczewski, koordynator techniczny EDK i członek sztabu.

  W tym roku podczas Ekstremalnej Drodze Krzyżowej będzie rozważane Misterium Męki Pana Jezusa.

  - Już odebrałem rozważania i wydrukowałem mapę - mówi Paweł, który w EDK weźmie udział już po raz drugi. - W tym roku wybrałem najtrudniejszą drogę i mam nadzieję, że uda mi się ją przejść do końca - dodaje.  

  Paweł wyruszy w drogę z własnoręcznie zrobionym krzyżem. - Niczego się nie boję, liczę tylko, że tym razem  pogoda będzie łaskawsza. 

  Pielgrzymi w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej poniosą swoje prywatne intencje. Jedni o nich mówią głośno jak Karolina, która chce przejść EDK w intencji zdrowia swojej mamy, inni nie chcą się dzielić powodami nietypowego przeżywania nabożeństwa wielkopostnego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół