• facebook
 • rss
 • Lekcja z Ziutkiem i Gutkiem

  jj

  dodane 04.03.2016 14:27

  Jak czytać rozkład jazdy, jak obsłużyć biletomat w autobusie oraz co można a czego nie w pojazdach komunikacji miejskiej, będą mogli dowiedzieć się uczniowie klas pierwszych, podczas specjalnych lekcji edukacyjnych organizowanych przez największego lubelskiego przewoźnika.

  Ofertę dla uczniów przygotowało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Specjalne lekcje edukacyjne będą się odbywać na terenie Zajezdni Autobusowej i Trolejbusowej przy ul. A. Grygowej 56, w jednym z zabytkowych pojazdów MPK czyli albo trolejbusem Ziutkiem albo autobusem Gutkiem.

  - Dzieci będą miały możliwość poznania historii lubelskiej komunikacji miejskiej - informuje Dariusz Tomasik kierownik Biura Zarządu i Promocji MPK Lublin.

  - Chcemy także zapoznać je z nowym taborem i najnowszymi rozwiązaniami zastosowanymi w komunikacji zbiorowej - dodaje. 

  Dzieci podczas lekcji w autobusie bądź trolejbusie dowiedzą się jak kupić bilet w biletomacie i zobaczą czym jest tzw. "ciepły guzik". Nauczyciele z MPK przedstawią także zasady dobrego zachowania w pojazdach komunikacji miejskiej. 

  - Na chwilę obecną w programie będą uczestniczyły tylko pierwsze klasy, ale już dostajemy pytania o możliwość zajęć także dla dzieci starszych - informuje D. Tomasik. - Zobaczymy jak dużym zainteresowaniem będzie cieszyła się akcja wśród najmłodszych dzieci i nie wykluczamy, że swa ofertę rozszerzymy. 

  Po dzieci, które zgłoszą udział w akcji, przyjedzie autobus bądź trolejbus MPK, i po takiej lekcji, która będzie trwała ok. godziny, odwiezie je do szkoły. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół