• facebook
 • rss
 • Jeszcze można się zapisać

  jj

  dodane 06.04.2016 11:33

  Już po raz dziesiąty w Lublinie na Poczekajce spotkają się muzyczni zapaleńcy, by wziąć udział w nauce śpiewu, który uświetni w sierpniu "Golgotę Młodych".

  Muzyczne warsztaty narodziły się z potrzeby animacji corocznych rekolekcji młodych w Serpelicach nad Bugiem.

  Każdego roku blisko tysiąc młodych ludzi gromadzi się tam, by wspólnie się modlić i odkrywać sens krzyża w swoim życiu. 

  - Warsztaty, które odbywają się w Lublinie mają na celu przygotować ludzi, którzy będą posługiwać muzycznie w tym wydarzeniu - wyjaśnia kapucyn o. Tomasz Mantyk główny organizator warsztatów. 

  By zapisać się na warsztaty, nie trzeba być wykwalifikowanym muzykiem.

  - To są zajęcia w zasadzie dla wszystkich, choć nie każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w muzycznej posłudze podczas spotkania w Serpelicach - zauważa o. Tomasz. - Warsztaty pomagają jednak ludziom, którzy w nich uczestniczą rozwijać talenty otrzymane od Pana Boga.  

  Warsztaty to nie tylko muzyka ale także wspólna modlitwa. - Gromadzimy się na wspólnej liturgii godzin, Mszy św. adoracji - informuje kapucyn. - To także czas bycia ze sobą, rozmów, zabaw, integracji. Każdy uczestnik tych warsztatów wychodzi ubogacony i jest to dla niego cenne doświadczenie - dodaje. 

  Muzyczne spotkania, które potrwają od 8 do 10 kwietnia,  poprowadzą doświadczeni muzycy: Anna Szaja i Małgorzata Hutek. Uczestnictwo jest bezpłatne. Zgłoszenia przyjmowane są tylko drogą mailową do dziś włącznie, pod adresem muzyczni@golgotamlodych.pl.

  Warsztaty są organizowane w ramach działalności Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej przy wsparciu finansowym miasta Lublin w ramach projektu „Z Kulturą do nieba - V edycja”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół