• facebook
 • rss
 • Księga odpowiedzi

  ag

  dodane 10.04.2016 11:22

  Pismo Święte jest w wielu domach. Nie znaczy to jednak, że jest czytane. Czasem zdobi półkę, z której jest zdejmowane tylko po to, by zetrzeć kurz. Niedziela Biblijna chce to zmienić.

  - Chodzi o to, by pokazywać ludziom, jakim skarbem jest Pismo Święte. To sam Bóg przez jego karty mówi do nas, wyjaśnia rzeczywistość, pokazuje swoje kochające i miłosierne oblicze - mówi ks. Mirosław Wróbel, moderator Dzieła Biblijnego w archidiecezji lubelskiej.

  W tym roku Niedziela Biblijna odbyła się po raz 8, tradycyjnie już inaugurując Tydzień Biblijny, któremu towarzyszy hasło: „Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa”.

  - Bogactwo Pisma Świętego jest niemierzalne. Pan Bóg wypowiada się na każdy temat i nie ma takiej sytuacji w życiu, której analogii nie można by znaleźć na kartach Biblii. W tym roku warto zwrócić uwagę na dwie sprawy: pierwsza to miłosierdzie z racji Roku Miłosierdzia, druga to fundamenty chrześcijaństwa z racji 1050. rocznicy chrztu Polski - podkreśla ks. Mirosław.

  Po 8 latach organizowania Niedziel Biblijnych można mówić już o konkretnych owocach. Okazuje się, że coraz więcej ludzi nie tylko sięga po lekturę Pisma, ale i chce zgłębiać wiedzę na jego temat. W Lublinie od kilku lat prowadzony jest Kurs Formacji Biblijnej na KUL, na który każdy, niezależnie od wieku i wykształcenia, może się zgłosić. Z roku na rok przybywa chętnych. W tym roku z kursu korzysta ponad 100 osób. W wielu parafiach powstają także kręgi biblijne, które zachęcają do lektury i poznawania Pisma Świętego.

  Centralne uroczystości Niedzieli Biblijnej w archidiecezji lubelskiej odbyły się w parafii Miłosierdzia Bożego w Lublinie. Tam też do diecezjalnego Dzieła Biblijnego przystąpiło kolejnych 7 osób.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół