• facebook
 • rss
 • Śpiewający jubileusz

  KUL/ag

  dodane 13.04.2016 09:58

  Śpiew w tym chórze, to nie tylko przyjemność, ale i wielka przygoda z muzyką na najwyższym poziomie.

  Koncertował na każdym kontynencie, wszędzie był przyjmowany entuzjastycznie. Od początku swego istnienia uświetniał uroczystości na uczelni, brał udział w wielu wydarzeniach w mieście. Dziś jest marką samą w sobie oraz ambasadorem KUL na całym świecie.

  Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II powstał w roku 1921. Każdego roku daje kilkadziesiąt koncertów. Uczestniczył w ponad stu festiwalach krajowych i międzynarodowych zdobywając nagrody i wyróżnienia.

  Repertuar zespołu obejmuje utwory wokalne oraz wokalno-instrumentalne kompozytorów polskich i obcych od renesansu do współczesności, a także wielkie formy oratoryjno-kantatowe m.in.: Magnificat – A. Vivaldiego, O Praise the Lord – G.F .Händla, Requiem, Msza Koronacyjna i Te Deum – W.A. Mozarta, IX Symfonia, Chrystus na Górze Oliwnej – L. van Beethovena i inne.

  Trwałym śladem dorobku artystycznego Chóru są wydane w Polsce, Belgii, Włoszech, Szwajcarii, USA i Kanadzie kasety i płyty kompaktowe.

  Dyrygentem i kierownikiem artystycznym Chóru KUL od roku 1998 jest Grzegorz Pecka.

  Jubileusz 95.lecia istnienia chór obchodził będzie w piątek, 15 kwietnia 2016 r., w Archikatedrze Lubelskiej. 

  Z tej okazji Chór KUL zaprasza wszystkich, a w sposób  szczególny wszystkich byłych chórzystów, sympatyków i przyjaciół na wspólną Eucharystię oraz uroczysty koncert poprzedzony Mszą św. o godz. 19.00.

   

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: CHÓR KUL, LUBLIN

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół