• facebook
 • rss
 • Rusza festiwal Wschody

  ag

  dodane 13.04.2016 11:50

  Choć to młody festiwal, bo zaczyna się dopiero jego piąta edycja, to przyciąga artystów, którzy mają szansę zaprezentować swoje talenty.

  Cztery lata temu grupa młodych ludzi związana z Radiem Centrum wpadła na pomysł by ściągnąć do Lublina artystów, którzy pasjonują się piosenką. Miała to być piosenka artystyczna, ale w wykonaniu innym niż ta kojarzona z Jackiem Kaczmarskim i gitarą. Zresztą Lublin już ma festiwal Jacka Kaczmarskiego, więc warto pokazać, że obok muzyki jemu podobnej są wykonawcy, którzy w piosence artystycznej łączą folk, rock, muzykę elektroniczną. Tak zrodził się festiwal "Wschody".

  - Nazwa wschody ma wielorakie znaczenie. Po pierwsze dlatego, że odbywa się na Wschodzie i my chcemy promować ten region, pokazywać uroki Lublina i okolic, karmić uczestników regionalnymi potrawami, opowiadać o tym, jak u nas jest ciekawie. Po drugie "wschody" to szansa dla wschodzących gwiazd muzyki, które mogą u nas zabłysnąć - mówi Kacper Sulowski dyrektor festiwalu.

  W piątek zaczną się przesłuchania konkursowe, które są otwarte dla wszystkich. Przed publicznością wystąpi 40 wykonawców z całej Polski. Organizatorzy podkreślają, że swoje talenty może zaprezentować każdy. Określona jest tylko dolna granica wiekowa - 16 lat, górnej nie ma. Każdy więc kto czuje w sobie artystyczną duszę i śpiewa artystyczne piosenki może wziąć udział w festiwalu.

  Nie zabraknie także gwiazd, którymi w tym roku będą: Kasia Groniec, Dawid Podsiadło i Babu Król z Kają Kurczuk.

  Festiwal odbywać się będzie od 15 do 17 kwietnia w Chatce Żaka.

  Program na stronie festiwalu

  PIĄTEK, 15 KWIETNIA 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół