• facebook
 • rss
 • Odliczanie rozpoczęte!

  jj

  dodane 15.04.2016 14:39

  Już za 100 dni do Lublina przyjedzie młodzież z całego świata. By pokazać wszystkim jak nasze miasto przygotowuje się na tę okazję, dziś przed lubelskim ratuszem nakręcony został teledysk do hymnu ŚDM.

  Kraków zaczął się w Lublinie. Od dziś za 100 dni na lubelskim stadionie Arena Lublin spotkają się młodzi z całego świata, którzy przyjadą do Lublina, by przed spotkaniem z papieżem Franciszkiem w Krakowie, spotkać się w lubelskich parafiach ze sobą.

  - Tak jak młodzi do matury, tak my rozpoczynamy odliczanie do tego wydarzenia. Chcemy by Lublin w Krakowie był znaczący - mówi ks. Mirosław Ładniak współodpowiedzialny za przygotowanie spotkania na Arena Lublin. 

  Przed Ratuszem o godz. 13 zebrała się młodzież z lubelskich szkół oraz przedszkolaki, by pod okiem wodzireja Dawida Modrzejewskiego wspólnie odtańczyć lubelską wersję hymnu ŚDM oraz nagrać teledysk, dzięki któremu cały świat będzie mógł oglądać lubelskie przygotowania. - Nasza lubelska wersja hymnu jest nieco przerobiona tak, by była skoczna, radosna i by porywała młodzież do tańca - wyjaśnia Dawid Modrzejewski. 

  Jak informuje ks. Mirek Ładniak dzisiejsze wydarzenie jest pierwszym tak znaczącym w etapie przygotowań do spotkania na Arenie Lublin. Kolejnym będzie Koncert Chwały 26 maja, który tym razem odbędzie się na pl. Zamkowym. - Będziemy mogli doświadczyć tego, co będzie się działo 23 lipca w Lublinie - mówi ks. Mirek. 

  O tym, że przyjazd tysięcy młodych ludzi do Lublina jest niezwykle ważnym wydarzeniem przekonuje także prezydent Lublina Krzysztof Żuk. - Cieszymy się, że ludziom z całego świata będziemy mogli pokazać Lublin, jego historię i jego współczesność, ale przed wszystkim, że jest to miasto młode, dynamiczne, przyjazne i otwarte. Będziemy się starali tego dowieźć podczas wspólnego świętowania.

  Prezydent zwraca uwagę, że sprostanie zobowiązaniom wobec gości jest naszym wspólnym obowiązkiem. - Mogę zapewnić, że Lublin jest bezpieczny dla wszystkich gości, atrakcyjny i otwarty na ich potrzeby - zaznaczył.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół