• facebook
 • rss
 • 4. PZU Maraton Lubelski na 2:36:31

  rp

  dodane 08.05.2016 10:50

  W tegorocznym lubelskim maratonie wystartowała rekordowa liczba uczestników. Poprzedni rekord wynosił 815 biegaczy. W lubelskim maratonie pobiegli również obcokrajowcy.

  Najszybciej dystans 42 km 195 metrów pokonał Rafał Czarnecki. 37-letni biegacz reprezentujący klub STS Skarżysko-Kamienna przebiegł trasę w czasie 2:36:31. Drugi na mecie był Bartosz Ceberak z Lubartowa. Natomiast na trzecim miejscu znalazł się Rafał Owczarek z Warszawy. Wśród kobiet najszybciej z maratońskim dystansem poradziła sobie Magda Kłoda z Lubelskiej Grupy Triatlonu, która przybiegła na metę z czasem 3:22:55. Podczas towarzyszącej maratonowi akcji „Podziel się kilometrem” udało się zebrać 8 tys. zł. Pieniądze zostały przekazane dla Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie.

  - Znaczna część trasy jest zupełnie nowa: al. Warszawska, Zbożowa, Willowa, Poligonowa, od Witosa wracamy na starą trasę. Pogoda do biegania jest dobra – mówi Jerzy Hiller, sędzia główny biegu.

  Piotr Kwietniewski przyjechał razem z Jackiem Zającem z Kraśnika. – To jest mój drugi maraton, w tym chcę poprawić wynik i przełamać czas 3 godzin, choć maraton lubelski jest trudny, jeśli chodzi o poprawianie rekordu życiowego – mówi Kwietniewski.

  Na starcie znaleźli się Magda i Radosław z Lublina. To pierwszy start w maratonie dla Magdy i czwarty Radosława. – Biegam od prawie trzech lat. Jak przebiegłam pierwsze 10 km, to pomyślałam o maratonie. Wczoraj był makaron, a dzisiaj na śniadanie bułka z dżemem i czekoladą – mówi Magda. – Mieszkam na Czechowie i tam biegam, choć nie zawsze jest bezpiecznie biegać po mieście. Jestem lokalnym biegaczem i biorę udział w lokalnych zawodach. Warto przede wszystkim ruszyć się z domu, nie zawsze trzeba biegać długie dystanse – dodaje Radosław.

  Oprócz maratonu odbywają się tradycyjnie bieg na 10 km i biegi rodzinne. Maraton rozpoczął się o 9.00. Uczestnicy biegu wystartowali z placu Teatralnego przy CSK w Lublinie.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: LUBLIN, MARATON, SPORT

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół