• facebook
 • rss
 • Obudź mnie, bym nie zasnął

  jj

  dodane 14.05.2016 09:00

  Już po raz kolejny wspólnota i zarazem zespół wokalno-muzyczny Guadalupe i Przyjaciele wystąpił w kościele na lubelskiej Poczekajce. Tym razem zaprezentowane zostało "Oratorium o Niepokalanym Poczęciu NMP".

  Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach piątej edycji projektu "Z kulturą do Nieba" organizowanego przez Franciszkańskie Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej.

  Zespół Wspólnota Guadalupe i Przyjaciele w kolejną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie, po raz pierwszy wykonał "Oratorium o Niepokalanym Poczęciu NMP" przed szeroką publicznością. Pierwsze wykonanie oratorium miało miejsce 8 grudnia 2015 r. w Filharmonii Lubelskiej podczas 10. Spotkań Guadelupiańskich. 

  Na Poczekajce orkiestra, chór oraz soliści - liderka zespołu Agnieszka Beszłej i Paweł Krasucki - zaprezentowali niezwykłe wykonanie pieśni poświęconych Matce Bożej, w tym także opracowania znanych modlitw, przeplatanych tekstami z „Traktatu o Prawdziwym Nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii Grignon de Montfort.

  Wśród wykonywanych utworów nie zabrakło także znanej piosenki "Obudź mnie". Zespołem dyrygowała Aleksandra Rydzak.

  Zespół Guadalupe powstał w 2013 r. Przez wiele lat w rodzinnym domu liderki zespołu i wspólnoty Guadalupe, odbywały się Spotkania Guadalupiańskie. Z czasem z grupy modlitewnej wyrosła grupa muzyków, którzy na początku grali pod nazwą Mariachis Polacos.

  Zespół, który po latach działalności przyjął nazwę Guadalupe, stał się także wspólnotą ludzi chcących za przyczyną Matki Bożej z Guadalupe wypraszać łaski i uwielbiać Pana Boga.

  Dziś Guadalupe ma na swym koncie trzy płyty, nagrany teledysk do piosenki "Obudź mnie" oraz zarejestrowany na płycie DVD musical "Życie Maryi".

  Agnieszka Beszłej podkreśla, że misją zespołu jest uwielbienie Boga razem z Maryją oraz krzewienie kultu Matki Bożej z Guadalupe w rodzinach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół