• facebook
 • rss
 • Arena Młodych za 65 dni w Lublinie

  jj

  dodane 18.05.2016 11:24

  W diecezjach odbywają się co roku w Niedzielę Palmową. Raz na dwa, trzy lata młodzi z całego świata spotykają się z papieżem. Światowe Dni Młodzieży w tym roku po raz drugi będą miały miejsce w Polsce.

  Pomysłodawcą i pierwszym gospodarzem ŚDM był Jan Paweł II. Pierwsze dwa spotkania, które odbyły się w 1984 i 1985 r. „na próbę”, nie były jeszcze oficjalnie Światowymi Dniami Młodzieży. Dopiero w 1987 r. w Buenos Aires w Argentynie odbyło się pierwsze międzynarodowe spotkanie młodych z papieżem. 

  Do tej pory każde z tych spotkań składa się z dwóch części. Zawsze jest czas, który młodzi spędzają w poszczególnych diecezjach oraz obchody centralne. 

  Podczas dni w diecezji, młodzi z zagranicy mają czas na wzajemne poznanie się, integrację, poznanie kultury i topografii danego regionu. Na tym etapie nie brakuje wycieczek turystycznych, wspólnych zabaw, a także zaangażowania społecznego w różne dzieła i projekty przygotowane przez organizatorów. 

  Dni w diecezji dla osób z zagranicy dzieją się przede wszystkim w parafiach. Na nich spoczywa odpowiedzialność stworzenia szczegółowego planu pobytu. Prace nad zagospodarowaniem czasu nie kończą się jednak jedynie na zapewnieniu noclegu, jedzenia czy organizacji Mszy świętej. 

  W diecezji lubelskiej gościć będziemy ponad 2 tys. osób z całego świata. Gotowych do przyjęcia gości jest ponad 70 parafii, z czego tylko część będzie miała na swoim terenie zagranicznych uczestników ŚDM. 

  Młodzi na Lubelszczyznę dotrą 20 lipca, w środę, i pozostaną do poniedziałku 25 lipca. W tym czasie codziennie będą uczestniczyć we Mszy św. w parafii, do której zostaną przydzieleni, w spotkaniach w grupach oraz w wydarzeniach kulturalnych i artystycznych zaplanowanych specjalnie na tę okazję. Będą mieli także możliwość zwiedzenia największych miast archidiecezji oraz aktywnego spotkania z przyrodą naszego regionu. 

  Centralnym wydarzeniem podczas pobytu młodzieży z zagranicy w naszej diecezji, będzie sobotnie spotkanie 23 lipca na lubelskim stadionie Arena Lublin. To tam odbędzie się Arena Młodych. Najważniejszą częścią spotkania na stadionie, które potrwa ok 6 godzin, będzie Msza św. Przed Mszą i po niej zaplanowano muzyczno-teatralne spotkanie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół