• facebook
 • rss
 • Gra z papieżem

  ag

  dodane 02.06.2016 09:16

  Jan Paweł II jest patronem Szkoły Podstawowej w Tomaszowicach. Żeby lepiej poznać życie i nauczanie papieża szkoła organizuje grę terenową.

  - Mieliśmy różne pomysły na zapoznanie dzieci z postacią i przesłaniem Jana Pawła II. Doświadczenie pokazało, że nie ma sensu robić poważnych wykładów czy streszczać papieskie dokumenty, bo dzieci w szkole podstawowej, szczególnie z klas młodszych, nie potrafią się skupić na poważnym wykładzie i mało z niego rozumieją. Chcieliśmy jednak, by postać patrona była znana i by każdy z naszych uczniów potrafił coś o Janie Pawle II powiedzieć. Tak przed rokiem zrodził się pomysł gry terenowej - mówi Helena Skomorowska dyrektor szkoły.

  Pomysł okazał się trafiony. W przedsięwzięcie zaangażowali się nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale i rodzice.

  - W całych Tomaszowicach rozstawiliśmy punkty, które w tym roku nazwaliśmy nazwami miejscowości, w których odbywały się Światowe Dni Młodzieży, w których uczestniczył Jan Paweł II. Uczniowie ze swoimi wychowawcami musieli je odnaleźć i odpowiedzieć i w każdym odpowiedzieć na pytania związane z życiem  Jana Pawła II. Po poprawnej odpowiedzi otrzymywali w każdym z punktów pieczątkę potwierdzającą wypełnienie zadania - wyjaśnia Agnieszka Marek nauczycielka i pomysłodawczyni gry.

  W ten sposób połączono konkurs wiedzy z grą terenową, a dzieci zaangażowane w szukanie poszczególnych punktów nie tylko wykazywały się spostrzegawczością, ale i wiedzą o Janie Pawle II.

  A że właśnie świętowano Dzień Dziecka był także szkolny teatrzyk o bajkach i lody.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół