• facebook
 • rss
 • Bieg Solidarności

  ag

  dodane 04.06.2016 17:48

  To jeden ze sposobów upamiętniania wydarzeń nazywanych "Lubelskim Lipcem". Na starcie stanęli wytrawni biegacze i amatorzy. Jedni podbiegli w Biegu Solidarności, inni w Półmaratonie Solidarności ze Świdnika do Lublina.

  Tradycją już jest, że na początku czerwca biegacze stają na starcie dwóch biegów. Jeden ulicami Lublina, gdzie do pokonania jest dystans ok. 2 km, drugi to półmaraton z początkiem w Porcie Lotniczym Świdnik i metą na stadionie MOSiR w Lublinie.

  - To zawody, które przypominają o ważnych wydarzeniach związanych z protestami w lipcu 1980 roku. Ponadto poprzez odpowiednio zaplanowane trasy biegowe pokazują piękno Lublina i okolicy, zachęcają biegaczy, którzy przyjeżdżają spoza naszego regionu, by zostali u nas dłużej i zobaczyli Lubelszczyznę. To, oczywiście, także promocja biegania, zdrowego stylu życia i integracja rodzinna, bo w biegu mogą wziąć udział całe rodziny - mówi Marian Król, prezes Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ "Solidarność".

  51 biegaczy pokonało 21-kilometrową trasę z Portu Lotniczego w Świdniku do mety przy al. Zygmuntowskich w Lublinie. W kategorii open z czasem 01:05:26 zwyciężył Kenijczyk Hillary Kimaiyo. Wśród Polaków najlepszy był Michał Biały (01:12:17), zaś klasyfikację pań wygrała rodaczka Kimaiyo - Stellah Barsosio (01:15:56).

  W biegu ulicami Lublina nienajważniejsze było zwycięstwo poszczególnych grup wiekowych, ale sam udział, który świadczył o uczczeniu historycznych wydarzeń.
  Nie zabrakło także biegu maluchów i rodzinnego spotkania na stadionie MOSiR.
  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół