• facebook
 • rss
 • Pod sztandarem św. Jozafata

  Janina Danielczuk

  dodane 06.06.2016 09:45

  O posiadaniu sztandaru członkowie Akcji Katolickiej z Rejowca Osady marzyli od dawna. Sprawa nie była łatwa, bo trzeba było zebrać sporo funduszy. Dzięki wielu ludziom udało się.

  Akcja Katolicka w Rejowcu działa od 20 lat. Przez ten czas podejmowała wiele dzieł na rzecz parafii i parafian.

  - Zawsze chętnie włączamy się w różne przedsięwzięcia parafialne i służymy pomocą potrzebującym. Uczestniczymy też w różnych uroczystościach, ale do tej pory nie mieliśmy swojego sztandaru. A, sztandar, wiadomo ważna sprawa dla ludzi. To pod nim się jednoczą. To symbol świętości, naszej wiary w Boga i miłości do Ojczyzny - podkreślają członkowie Akcji Katolickiej z Rejowca Osady.

  By marzenie o sztandarze dało się zrealizować, napisali specjalny list:

  "20 lat temu w naszej parafii reaktywowała swoją działalność Akcja Katolicka. Nasza działalność na terenie parafii jest wyraźnie dostrzegalna. W tym okresie został odrestaurowany obraz Matki Bożej Rejowieckiej, zbudowany stylowy ołtarz, w którym umieszczono obraz z wizerunkiem naszej Matki, chroniąc go przed ponownym zniszczeniem. Odrestaurowanie obrazu, wzniesienie ołtarza, jak i wiele poczynań akcyjnych nie mogłoby być zrealizowanych bez finansowego wsparcia wspaniałych, wielkodusznych i ofiarnych parafian. Chcielibyśmy, by Parafialny Oddział Akcji Katolickiej posiadał własny sztandar. Zwracamy się z gorącą prośbą o finansowe wsparcie".

  Nie zawiedli się. Sztandar udało się ufundować, w kościele parafialnym św. Jozafata, którego wizerunek jest także na sztandarze, odbyła się uroczystość jego poświęcenia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół