• facebook
 • rss
 • Twojemu Miłosierdziu zawierzam archidiecezję

  Małgorzata Skomra

  dodane 13.06.2016 10:50

  Według wydziału duszpasterstwa ponad 3,5 tys. pielgrzymów z archidiecezji lubelskiej, w tym 300 z parafii Miłosierdzia Bożego w Puławach, uczestniczyło w niezwykłej modlitwie pod przewodnictwem metropolity lubelskiego.

  Wśród reprezentantów archidiecezji była liczna grupa z parafii Miłosierdzia Bożego w Puławach pod duchowym przewodnictwem proboszcza ks. Andrzeja Sternika oraz ks. Łukasza Brusa i ks. Tomasza Musieja. Parafię reprezentowały także siostry Benedyktynki i 300 parafian. Dla parafii pielgrzymka była wielkim przeżyciem i miała wielkie znaczenie, ponieważ to ta wspólnota została wyznaczona do obsługi liturgicznej Eucharystii pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego.

  Abp. Budzik rozpoczął homilię słowami z „Dzienniczka” św. s. Faustyny: „O niepojęte i niezgłębione Miłosierdzie Boże, kto Cię godnie uwielbić i wysławić może, największy przymiocie Boga wszechmocnego, Tyś słodka nadziejo dla człowieka grzesznego”. Abp nawiązał do wygłoszonej przez św. Jana Pawła II homilii w czasie poświecenia Bazyliki Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Metropolita lubelski przypomniał wiernym, że z boku Zbawiciela wypłynęła krew i woda, krew eucharystii i woda chrztu.

  - Ta woda była początkowo małym strumieniem, ale z czasem stała się wielką rzeką i rozlała się na cały świat – mówił. Dodał, że wszyscy narodziliśmy się z wody i krwi naszej ziemskiej matki do życia doczesnego, wszyscy odrodziliśmy się z Ducha Świętego na życie wieczne w łonie naszej Matki Kościoła.

  Na zakończenie Mszy św. metropolita lubelski odczytał akt zawierzenia. – „Boże Ojcze Miłosierny zawierzam dziś Twojemu Miłosierdziu całą archidiecezję lubelską, niech każdy wierny doświadczy Twojego Miłosierdzia i głosi je modlitwą, słowem i czynem”. Abp Budzik zawierzył wszystkich biskupów, parafian z duszpasterzami, wspólnoty zakonne, instytuty życia konsekrowanego, stowarzyszenia życia apostolskiego, alumnów, wszystkie rodziny, dzieci i młodzież, starszych, samotnych, opuszczonych przez współmałżonków, chorych, wszystkie instytucje charytatywne, bezrobotnych, źle zarabiających, bezdomnych prosząc by doznali miłosierdzia i wsparcia.

  Akt Zawierzenia Bożemu Miłosierdziu Archidiecezji Lubelskiej
  Kraków – Łagiewniki 11 czerwca 2016 r.

  Boże, Ojcze, zawierzam dziś Twojemu Miłosierdziu całą Archidiecezję Lubelską. Niech każdy wierny, doświadczywszy Twego Miłosierdzia, głosi je modlitwą, słowem i czynem.

  Zawierzam wszystkich biskupów, którym jest dziś i będzie w przyszłości powierzona troska o Lud Boży naszej archidiecezji.

  Zawierzam wszystkie parafie z ich duszpasterzami, wspólnoty zakonne, instytuty życia konsekrowanego, stowarzyszenia życia apostolskiego, alumnów naszego seminarium.

  Zawierzam wszystkie rodziny, oraz dzieci i młodzież w naszych szkołach i uczelniach wraz ze wszystkimi nauczającymi.

  Zawierzam starszych, samotnych, opuszczonych przez współmałżonka, wszystkich chorych, całą służbę zdrowia i wszystkie instytucje charytatywne z naszą Caritas w 25 rocznicę jej powstania.

  Zawierzam wszystkich bezrobotnych, źle zarabiających oraz bezdomnych, niech doznają miłosierdzia i wsparcia.

  Zawierzam będących w szczególnej potrzebie: wątpiących, zaniedbujących swoją wiarę, przebywających w więzieniach i umierających. Gdzie rozlał się grzech, niech jeszcze obficiej rozleje się łaska.

  Ojcze wszelkiego miłosierdzia, prosimy Cię abyś raczył objąć swym nieskończonym miłosierdziem wszystkich nas, dziś żyjących, a także całe ziemskie dzieje naszej archidiecezji. Niech z naszych świątyń wznosi się po wieczne czasy to wzruszające wołanie: „ Ojcze Przedwieczny, miej miłosierdzie dla nas i świata całego”. Przez Pana naszego Jezusa Chrystusa w jedności z Duchem Świętym. Amen.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół