• facebook
 • rss
 • Maturzyści poznali wyniki

  ag

  dodane 05.07.2016 12:45

  Zaskoczenia dla większości nie ma. Niemal każdy zdający sprawdził już wcześniej poprawne odpowiedzi na pytania maturalne i wiedział czego ma się spodziewać. Maturzyści otrzymali oficjalne wyniki.

  W Liceum Unii Lubelskiej wszyscy maturę zdali. To od wielu lat powód do dumy dla nauczycieli i uczniów tej szkoły.

  - Nasza szkoła może poszczycić się jednymi z najlepszych wyników w regionie. Tegoroczna matura potwierdziła dobre przygotowanie naszych uczniów i jest dla nas powodem do dumy - mówi Ewa Fijuth, wicedyrektor szkoły.

  Centralna Komisja Egzaminacyjna, która odpowiada za przeprowadzenie egzaminu maturalnego, podała, że do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej egzaminu maturalnego w maju 2016 roku przystąpiło 258 372, w tym  w woj. lubelskim 16 469 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących i techników).

  Egzamin zdało 79 proc. maturzystów z woj. lubelskiego (86 proc. licealistów i 65 proc. absolwentów techników). W sierpniu powtórka czeka 16 proc. z nich. Będą to osoby, które nie zdały egzaminu tylko z jednego przedmiotu.

  Tegoroczni maturzyści w naszym regionie zdali egzamin z języka polskiego na średnio 59 proc. na poziomie podstawowym i 57 proc. na poziomie rozszerzonym. Matematykę zaliczyli na 56 proc. (poziom podstawowy) i 30 proc. (rozszerzona).

  Wszyscy absolwenci, którzy ukończyli szkołę w 2016r., obowiązkowo przystępowali do egzaminu maturalnego: w części ustnej z języka polskiego oraz wybranego języka obcego nowożytnego; w części pisemnej z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego.
   
  Absolwenci szkół lub oddziałów z nauczaniem języka danej mniejszości narodowej obowiązkowo przystępowali również do egzaminu maturalnego z nauczanego języka, zarówno w części ustnej, jak i w części pisemnej.
   
  Tegoroczni absolwenci szkół ponadgimnazjalnych - zgodnie z zasadami przeprowadzania egzaminu maturalnego w nowej formule, obowiązującej od 2015 r. - obowiązkowo przystępowali również do egzaminu maturalnego z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, a w przypadku języków obcych nowożytnych - na poziomie rozszerzonym albo dwujęzycznym.
   
  Do egzaminu maturalnego w maju 2016 r. przystąpili również absolwenci wszystkich typów szkół z lat ubiegłych, którzy dotychczas nie uzyskali świadectwa dojrzałości, oraz tacy, którzy uzyskali świadectwo dojrzałości we wcześniejszych latach, a w maju 2016 r. przystąpili ponownie do egzaminu maturalnego w celu podwyższenia wyniku egzaminacyjnego albo uzyskania wyniku z nowego przedmiotu.
  .
  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół