• facebook
 • rss
 • Atak na strony ŚDM w Lublinie

  rp

  dodane 08.07.2016 11:45

  „Pozdrawiamy naszych braci z okazji święta Id Al-Fitr! Allahu akbar! Przyszedł czas na odpłatę…”. Śledztwo w tej sprawie prowadzi ABW i policja.

  Nadkomisarz Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji poinformowała, że wczoraj po południu zostało zgłoszone na policję włamanie się na stronę internetową ŚDM archidiecezji lubelskiej. Sprawa zajęli się policjanci w wydziału kryminalnego.

  Prowadzone jest postępowanie w sprawie zmiany danych informatycznych. - Jest to przestępstwo z art. 268 a KPK, za które grozi do trzech lat więzienia - mówi nadkom. Laszczka-Rusek. zatem śledztwo dotyczy zmiany danych informatycznych, za taki czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

  Oznacza to, że nie mamy tu do czynienia z atakiem islamistów, co raczej z głupim żartem. Jednak jak podkreśla pani nadkomisarz w tym czasie, kiedy trwa szczyt NATO i zbliżają się Światowe Dni Młodzieży - każda tego typu sytuacja jest natychmiast badana przez specjalne służby.

  „Pozdrawiamy naszych braci z okazji święta Id Al-Fitr! Allahu akbar! Przyszedł czas na odpłatę. Nasi wrogowie zebrali się w jednym miejscu. Szczyt NATO razem z Warszawą spłoną w Świętym Ogniu!” - to treść zamieszczonego na stronie lubelskiego ŚDM przez hakerów komunikatu.

  - W związku z włamaniem na naszą stronę zeznania w tej sprawie złożył ks. Adam Bab, koordynator diecezjalny ŚDM. Mam nadzieję, że jest to głupi żart i niepotrzebnie wprowadza zamęt i niepotrzebny niepokój. Jednak niczego nie lekceważymy, chce zapewnić, że w tej sprawie jest prowadzone śledztwo - mówi Aleksandra Dyjak, rzecznik ŚDM AL.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: HAKERZY, POLICJA, ŚDM

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół