• facebook
 • rss
 • Piknik NATO

  ag

  dodane 09.07.2016 13:06

  Wojsko ma różne oblicza, nie tylko militarne, ale i kulturalne. Można je było poznać podczas pikniku, jaki w Lublinie zorganizowano z okazji szczytu NATO odbywającego się w Polsce.

  Wiadomo, że wojsko to sprawa poważna i ważna. Dzięki żołnierzom czujemy się bezpieczni, możemy liczyć na pomoc wojska w różnych losowych zdarzeniach, ale także wojsko może dostarczać kulturalnych doznań.

  - Wojsko ma różne oblicza. Na co dzień żołnierze wypełniają ważne zadania, strzegą naszych granic, wyjeżdżają w rejony konfliktów czy kataklizmów. Zazwyczaj ich działania są nam znane z mediów. Dziś jest okazja by przyjrzeć się wojsku trochę bliżej i poznać je także od innej strony - mówił Przemysław Czarnej wojewoda lubelski otwierając piknik NATO w Lublinie.

    Lubelska Orkiestra Wojskowa
  Agnieszka Gieroba /Foto Gość
  Dwudniowa impreza odbywa się w wielu miastach w Polsce.

  W Lublinie rozpoczęła się od osłonięcia tablicy poświęconej pamięci pułkownika Ryszarda Kuklińskiego.

  Inicjatorem przedsięwzięcia jest mjr Bogdan Walas ze Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w Kraju. Odsłonięcia tablicy dokonali: szef Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych minister Jan Józef Kasrzyk, wojewoda lubelski Przemysław Czanrek, dowódca Wielonarodowej Brygady w Lublinie generał Adam Joks oraz major Walas.

  Opiekę nad tablicą wojewoda Czarnek przekazał oficjalnym aktem lubelskiej korporacji akademickiej.

  W UW odbyła się także konferencja poświęcona pułkownikowi Kuklińskiemu.

  Wieczorem przyszedł czas na piknik z NATO podczas którego wystąpiła orkiestra wojskowa, można było bliżej przyjrzeć się stanowisku strzelców, ubiorowi żołnierzy i obejrzeć fotografie przedstawiające wojsko w różnych okresach walki o wolną Polskę.
   
   Dziś drugi dzień pikniku z NATO nad Zalewem Zemborzyckim psuje pogoda, jednak wojsko zaprawione do różnych warunków nie przestraszyło się deszczu i czeka na chętnych by pokazać swój sprzęt i umiejętności.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: LUBLIN, NATO

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół