• facebook
 • rss
 • Wakacje ze Stwórcą dinozaurów

  rp

  dodane 16.07.2016 15:20

  To dopiero wakacje z Bogiem. Były pokazy ratownictwa, pokazy strażackie i wycieczka do krainy dinozaurów.

  Każdego dnia, od 4 lipca, uczestnicy wakacji spotykają się na Mszy św. i na nabożeństwie Słowa Bożego. Po modlitwie rozpoczyna się zabawa, zajęcia sportowe i ciekawe spotkania. Dzieci i młodzież mają również zapewnione posiłki.

  Zdaniem ks. Piotra Stasieczka, wikariusza parafii św. Jana Chrzciciela, która jest organizatorem wyjątkowych wakacji, taka forma wypoczynku ma wiele pozytywnych elementów. Duszpasterz podkreśla zaangażowanie opiekunów i wolontariuszy, jak również radość uczestników bychawskich „Wakacji z Bogiem”.

  Wyjątkowym wydarzeniem była wyprawa do krainy dinozaurów. Dzieci wraz z duszpasterzem i opiekunami miały okazję odwiedzić Jura Park w Bałtowie. Dla wszystkich była to świetna i pouczająca wyprawa. Okazuje się, że wakacje z Bogiem nie muszą być nudne i monotematyczne. A Bóg – jako Stwórca świata, w tym także dinozaurów – chce, aby człowiek poznawał nie tylko prehistorię, ale również mechanizmy ewolucji.

  Parafia św. Jana Chrzciciela w Bychawie zrealizowała zadanie publiczne „Wakacje z Bogiem” przy wsparciu urzędu miejskiego w Bychawie. Parafia przystąpiła do otwartego konkursu ofert na realizowanie zadania w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

  „Wakacje z Bogiem” są zorganizowaną formą wypoczynku letniego z elementami profilaktyki uzależnień dla dzieci i młodzieży. Wakacje organizowane przez parafię w Bychawie potrwają do 31 lipca.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół