• facebook
 • rss
 • Rozpoczęło się święto młodych

  ks. Rafał Pastwa

  dodane 17.07.2016 21:30

  Ponad trzystu młodych Belgów wraz ze swoimi biskupami przyjechało do Lublina, by przeżyć tu rekolekcje przed spotkaniem z papieżem Franciszkiem. Zgotowano im gorące powitanie.

  Były śpiewy i oklaski. Wolontariusze z Lublina wraz z ks. Adamem Babem, koordynatorem ŚDM w archidiecezji, wyszli na powitanie pierwszej grupy pielgrzymów z belgijską flagą i transparentem przygotowanym w języku francuskim.

  - Przyjechałem tu na spotkanie z ludźmi, którzy wyznają taką samą wiarę jak ja. Chcę szukać umocnienia w wierze poprzez życzliwe spotkania i modlitwę. Jestem pełen nadziei co do spotkania w Lublinie i Krakowie - mówi Sebastien Meuwissen, student z Brukseli.

  Wraz z grupą młodzieży przyjechało dwóch biskupów: Jean Kockerols i Jean-Luc Hudsyn.

  - Jesteśmy jednym Kościołem, chcemy szukać znaków nadziei, pragniemy umocnić się Ewangelią. Dla nas oczywiście wielkim znakiem nadziei danym przez Boga jest papież Franciszek, dlatego chcemy się na spotkanie z nim przygotować podczas naszych rekolekcji w Lublinie. Dla młodych, którzy tu przyjechali, to będzie czas wejścia na właściwą ścieżkę życia i wiary - powiedział bp Jean Kockerols z archidiecezji mecheleńsko-brukselskiej.

  Dla Emmy wyjazd na Światowe Dni Młodzieży i na rekolekcje do Lublina to świadoma decyzja. Do wyjazdu przygotowywała się ponad rok w swojej wspólnocie. – Nie mogłam się doczekać wyjazdu, potrzebowałam go, bo czułam, że moje siły duchowe potrzebują wsparcia. Jestem bardzo szczęśliwa, że tu jestem - mówiła wzruszona.

  - Jestem szczęśliwy, że nasze przygotowania organizacyjne i duchowe mają już dzisiaj swoje spełnienie. Widać radość sztabów, wolontariuszy. Widać radość naszych gości, którzy dobrze się tu czują. Od strony technicznej nie ma żadnych problemów. To cieszy - powiedział ks. Adam Bab.

  W najbliższych dniach wspólnota pielgrzymów z Belgii przeżywać będzie swoje rekolekcje w Lublinie. Odbędą pielgrzymkę pieszą z Nałęczowa do sanktuarium w Wąwolnicy, gdzie zostanie odprawiona Msza św. W najbliższych dniach odwiedzą Katolicki Uniwersytet Lubelski i były obóz na Majdanku. W planach jest też oczywiście zwiedzanie Starego Miasta. W najbliższych godzinach do Lublina przyjadą pielgrzymi z Filipin i z Francji.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół